United si otevřeli střelnici ve Wiganu, vyhráli i Citizens

1. 1. 2013 20:45
Robin van Persie a Javier Hernández se o výhru United každý podíleli dvěma góly
Robin van Persie a Javier Hernández se o výhru United každý podíleli dvěma góly | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United zvítězili v 21. kole anglické ligy na hřišti Wiganu jednoznačně 4:0 a v čele tabulky udrželi sedmibodový náskok před Manchesterem City.

Jejich městský rival a obhájce mistrovského titulu doma vyhrál 3:0 nad Stoke.

Wigan držel krok jen půlhodinu

Wigan se proti favorizovaným svěřencům trenéra Alexe Fergusona držel přes půl hodiny, ale do šaten už potom hosté šli s dvoubrankovým náskokem.

O ten se postarali Hernández a Van Persie, o kterém se kouč City Roberto Mancini vyjádřil jako o současném "rozdílovém faktoru" mezi oběma manchesterskými konkurenty.

V druhé půli pak ještě Hernández i Van Persie výhru United svými druhými góly potvrdili.

Devětadvacetiletý nizozemský reprezentant je s 16 brankami nejlepším střelcem sezony, před dalšími kanonýry Premier League má k dobru už tři zásahy.

Arsenal opět venku ztratil

Také Manchester City poprvé skóroval až krátce před přestávkou, kdy obranu Stoke pokořil Zabaleta.

Po změně stran se prosadili i bývalý teplický útočník Džeko a Agüero, jenž proměnil pokutový kop. Desetizápasová neporazitelnost Stoke tak vzala za své.

Tottenham zvítězil 3:1 nad předposledním Readingem a posunul se na třetí místo o bod před Chelsea. Ta ale odehrála o dva zápasy méně.

O záchranu bojující Southampton remizoval s pátým Arsenalem 1:1. Domácí vedli jen šest minut, pak si v závěru prvního poločasu dal Guly vlastní branku.

Tomáš Rosický zůstal v hostujícím londýnským celku na lavičce náhradníků.

West Bromwich - Fulham 1:2 (49. Lukaku - 39. Berbatov, 58. Kačaniklič), West Ham United - Norwich 2:1 (3. Noble z pen., 26. O'Brien - 90. Martin), Manchester City - Stoke 3:0 (43. Zabaleta, 56. Džeko, 74. Agüero z pen.), Swansea - Aston Villa 2:2 (9. Routledge, 90.+4 Graham - 44. Weimann, 84. Benteke z pen.), Tottenham - Reading 3:1 (10. Dawson, 51. Adebayor, 79. Dempsey - 4. Pogrebňak), Wigan - Manchester United 0:4(35. a 63. Hernández, 43. a 88. Van Persie), Southampton - Arsenal 1:1 (35. Ramirez - 41. vlastní Guly).

1. Manchester United 21 17 1 3 54:28 52
2. Manchester City 21 13 6 2 41:19 45
3. Tottenham 21 12 3 6 39:27 39
4. Chelsea 19 11 5 3 39:18 38
5. Arsenal 20 9 7 4 40:22 34
6. Everton 20 8 9 3 33:25 33
7. West Bromwich 21 10 3 8 29:27 33
8. Swansea 21 7 8 6 31:26 29