26. 12. 2013 20:27
Rudí ďáblové pomalu ale jistě zažehnávají velkou krizi a stoupají výš tabulkou Premier League.
Alvaro Negredo se raduje z rozhodující branky.
Alvaro Negredo se raduje z rozhodující branky. | Foto: Reuters

Londýn - Šlágr anglické Premier League ovládl Manchester City. Svěřenci trenéra Manuela Pellegriniho ve šlágru 18. kola na Etihad Stadium porazili Liverpool 2:1 a vyhoupli se již na druhé místo tabulky.

Reds, kteří před dnešním kompletním kolem vévodili celé soutěži, přitom vedli po brance Coutinha. Ještě v první půli ale srovnal kapitán Citizens Vincent Kompany a v nastaveném čase rozhodl o výhře španělský útočník Alvaro Negredo.

Tým z Manchesteru tak po Arsenalu porazil dalšího velkého soupeře v boji o titul a na vedoucí Gunners nyní ztrácí jediný bod.

United zvítězili již potřetí za sebou

Rudí ďáblové pomalu ale jistě zažehnávají velkou krizi a stoupají výš tabulkou. Fotbalisté Manchesteru United zvítězili již potřetí v řadě, když tentokrát uspěli na hřišti Hullu.

Výhra 3:2 se ale nerodila lehce, protože Moyesův tým po čtvrthodině po chybách v obraně prohrával již o dvě branky. Ještě v první půli ovšem velký favorit vyrovnal a po přestávce dokonal obrat.

Jedním gólem přispěl k výhře United kanonýr Wayne Rooney, který zaznamenal už svou 150. ligovou trefu v rudém dresu.

Důležitou roli měl v utkání bývalý hráč Manchesteru Chester, který si dal rozhodující vlastní gól a poté v nastavení při velké šanci na vyrovnání ztroskotal na brankáři De Geovi. United dohrávali zápas bez záložníka Valencii vyloučeného po druhé žluté kartě.

Arsenal otočil zápas díky Walcottovi

Zpět na první místo se probojoval londýnský Arsenal. Tým kouče Arséna Wengera bez Tomáše Rosického zvítězil na hřišti West Hamu 3:1. Také Gunners ale museli otáčet nepříznivé skóre, které určil na začátku druhé půle domácí útočník Cole.

Dvěma góly v rozmezí tří minut ovšem obrátil kormidlo duelu Theo Walcott a výhru lídra tabulky pečetil Němec Podolski, který nastoupil poprvé po čtyřměsíční pauze zaviněné zraněním.

Tři body si připsala i Chelsea, která přehrála Swansea nejtěsnějším rozdílem 1:0. Rozhodující branku vstřelil belgický křídelník Eden Hazard, dalším strůjcem výhry byl brankář Petr Čech, jenž udržel čisté konto.

Čelůstka a Vydra nastoupili v základu

Zahráli si i další čeští fotbalisté. Ondřej Čelůstka odehrál celý zápas v obraně Sunderlandu a přispěl tak k překvapivé výhře 1:0 v Evertonu. Jediný gól zápasu vstřelili hosté z pokutového kopu, před nímž byl za faul vyloučen gólman Toffees Tim Howard.

V základní sestavě West Bromwiche nastoupil útočník Matěj Vydra, přičemž na hřišti strávil 85 minut. Jeho tým si odváží překvapivou remízu 1:1 ze stadionu Tottenhamu. Spurs šli po půlhodině hry do vedení díky Eriksenovi, ovšem hned za dvě minuty srovnal Olsson.

Od začátku zápasu mezi Aston Villou a Crystal Palace naskočil také Libor Kozák, za sedmasedmdesát minut se ale neprosadil. Jeho tým nakonec překvapivě prohrál s nováčkem 0:1.

18. kolo anglické fotbalové ligy:

Hull - Manchester United 2:3 (4. Chester, 13. Meyler - 19. Smalling, 26. Rooney, 66. vlastní Chester), Cardiff - Southampton 0:3 (14. a 20. Rodriguez, 27. Lambert), Chelsea - Swansea 1:0 (29. Hazard), Everton - Sunderland 0:1 (25. Ki Song-jung z pen.), West Ham United - Arsenal 1:3 (46. C. Cole - 68. a 71. Walcott, 79. Podolski), Aston Villa - Crystal Palace 0:1 (90.+2 Gayle), Newcastle - Stoke 5:1 (44. a 57. Rémy, 48. Gouffran, 66. Cabaye, 80. Cissé z pen. - 29. Assaidi), Norwich - Fulham 1:2 (13. Hooper - 34. Kasami, 87. Parker), Tottenham - West Bromwich 1:1(36. Eriksen - 38. Olsson), Manchester City - Liverpool 2:1 (31. Kompany, 45.+1 Negredo - 24. Coutinho).

1. Arsenal 18 12 3 3 36:18 39
2. Manchester City 18 12 2 4 53:21 38
3. Chelsea 18 11 4 3 33:18 37
4. Liverpool 18 11 3 4 43:21 36
5. Everton 18 9 7 2 29:17 34
6. Newcastle 18 10 3 5 29:23 33
7. Manchester United 18 9 4 5 31:22 31
8. Tottenham 18 9 4 5 19:24 31