United smetli Liverpool a upevnili si třetí příčku v tabulce

14. 12. 2014 16:36
Fotbalisté Manchesteru United zdolali ve šlágru 16. kola anglické ligy Liverpool 3:0.
Wayne Rooney slaví se spoluhráči gól United
Wayne Rooney slaví se spoluhráči gól United | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United zdolali ve šlágru 16. kola anglické ligy Liverpool 3:0. Díky šestému ligovému vítězství za sebou si upevnili třetí příčku v tabulce, na které ztrácí pět bodů na městského rivala City a osm na první Chelsea.

Trenér Liverpoolu Brendan Rodgers chtěl oživit svůj trápící se tým změnou v brance a Simona Mignoleta nahradil Bradem Jonesem. Dvaatřicetiletý australský brankář ale inkasoval už ve 12. minutě, kdy po průniku Antonia Valencii skóroval kapitán Wayne Rooney.

Krátce před přestávkou zvýšil z jasného ofsajdu hlavičkou Juan Mata, který pak v 71. minutě připravil třetí gól pro Robina van Persieho. O vítězství United se velkou měrou zasloužil i brankář David de Gea, když se vyznamenal zejména v 51. minutě proti Raheemu Sterlingovi.

Tottenham se posunul na sedmé místo díky vítězství 2:1 nad Swansea. Poprvé ho poslal na hřišti velšského soupeře do vedení už ve čtvrté minutě Harry Kane, ale tři minuty po změně stran srovnal svým osmým gólem z posledních deseti zápasů někdejší útočník Sparty Wilfried Bony. V předposlední minutě rozhodl o výhře "Kohoutů" Christian Eriksen.

Anglická fotbalová liga - 16. kolo:

Manchester United - Liverpool 3:0 (12. Rooney, 40. Mata, 71. Van Persie), Swansea - Tottenham 1:2 (48. Bony - 4. Kane, 89. Eriksen).

1. Chelsea 16 12 3 1 36:13 39
2. Manchester City 16 11 3 2 33:14 36
3. Manchester United 16 9 4 3 29:17 31
4. West Ham United 16 8 4 4 27:19 28
5. Southampton 16 8 2 6 25:13 26
6. Arsenal 16 7 5 4 28:19 26
7. Tottenham 16 7 3 6 20:22 24
8. Newcastle 16 6 5 5 18:22 23