United válí. Na přípravném turnaji porazili i Barcelonu

26. 7. 2015 9:47
Fotbalisté Manchesteru United přehráli v přípravě na novou sezonu Barcelonu 3:1.
Radost hráčů United
Radost hráčů United | Foto: Reuters

Santa Clara (USA) - Fotbalisté Manchesteru United přehráli v přípravě na novou sezonu Barcelonu 3:1 a vítěznou sérii nepřerušili ani ve třetím zápase amerického turné. O góly anglického klubu, který nastoupil bez zraněné posily Bastiana Schweinsteigera, se postarali Wayne Rooney, Jesse Lingard a Adnan Januzaj. V dresu vítězů Ligy mistrů korigoval skóre Rafinha.

Na stadionu týmu amerického fotbalu San Francisco 49ers v Santa Clara otevřel Rooney před 68.416 diváky skóre hlavou už v osmé minutě po rohovém kopu Ashleyho Younga. Druhou branku přidal mladík Lingard v 63. minutě krátce poté, co trenér Louis van Gaal vystřídal podle plánu kompletní základní jedenáctku. Na Rafinhovu trefu z 90. minuty odpověděl v nastavení belgický záložník Januzaj.

Šampioni Ligy mistrů nechali v přípravě odpočívat největší hvězdy Lionela Messiho a Neymara, další hráči ovšem měli proti United problémy s proměňováním šancí. V jasných situacích neuspěli Luis Suárez, Ivan Rakitič ani Sergi Roberto.

Generálku na start anglické ligy, který je čeká 8. srpna proti Tottenhamu, absolvuje Manchester United ve středu v Chicagu s Paris St. Germain. Katalánský velkoklub, který v úterý před rekordní návštěvou 93.226 diváků porazil Los Angeles Galaxy, uzavře americké přípravné turné v úterý proti Chelsea.