United vyhráli v Liverpoolu, Gerrard vyloučen po půl minutě

Aktualizováno 22. 3. 2015 19:11
Manchester United se důležitou výhrou přiblížil třetímu Arsenalu.

Praha - Rudí ďáblové si odvážejí důležitou výhru z Anfield Road. Fotbalisté Manchesteru United ovládli šlágr 30. kola anglické Premier League, když porazili Liverpool na jeho hřišti 2:1.

Obě branky vítězů vstřelil španělský středopolař Juan Mata, za Reds už pouze snižoval Daniel Sturridge. Celý druhý poločas odehráli domácí v deseti, čtyřicet vteřin po pauze totiž dostal červenou kartu za nesportovní šlápnutí na Herreru střídající Steven Gerrard.

Chelsea s Thibautem Courtoisem v bráně zvítězila na hřišti Hullu 3:2, podeváté v řadě bodovala a před druhým Manchesterem City má náskok šesti bodů plus zápas k dobru. Rozhodující gól dal střídající Loic Rémy.

Útočník Manchesteru United Wayne Rooney nastoupil k 400. utkání v anglické Premier League a už ve 14. minutě se mohl radovat z vedení svého týmu. Herrera poslal povedenou přihrávku do běhu Matovi a španělský záložník nezaváhal. V 35. minutě mohli domácí vyrovnat, Sturridge předložil míč v pokutovém území Lallanovi, ten však minul.

Mignolet chytil Rooneymu penaltu

Do druhého poločasu nastoupil za Lallanu Gerrard, neodehrál však ani minutu a dostal červenou kartu za faul na Herreru ve středu hřiště. Přesilovku využili "Rudí ďáblové" v 59. minutě. Střídající Di María poslal vzdušný pas do vápna Matovi a ten akrobatickým způsobem vstřelil sedmý gól v sezoně.

I v deseti se Liverpool dostal alespoň ke zkorigování stavu a Sturridge prokázal, že se mu proti United daří. Ve čtyřech vzájemných zápasech v lize, k nimž nastoupil, vstřelil tři branky.

Ve čtvrté minutě nastavení mohl jubilant Rooney skórovat z penalty, jeho pokus však gólman Mignolet zneškodnil. Liverpool přesto nedosáhl poprvé po třinácti ligových zápasech na body.

Chelsea přišla o dvougólový náskok

Chelsea se povedl vstup do utkání na hřišti Hullu a po devíti minutách vedla už 2:0 zásluhou Hazarda a Costy, který si připsal 20. soutěžní branku v dresu "Blues".

O dvoubrankový náskok hosté ale rychle přišli. Ve 26. minutě snížil po Robertsonově přízemní přihrávce do šestnáctky Elmohamady, o 74 sekund později vyrovnal po chybě gólmana Courtoise Hernández.

V polovině druhého poločasu belgický brankář hosty podržel, když zneškodnil hned tři šance. O výhře vedoucího celku tabulky rozhodl střídající Rémy, jenž se prosadil po dvou minutách na hřišti.

Everton uspěl na trávníku Queens Park Rangers a po výhře 2:1 se posunul na 13. místo. Předposlední QPR prohrálo posledních pět zápasů.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Liverpool - Manchester United 1:2 (69. Sturridge - 14. a 59. Mata), Hull - Chelsea 2:3 (26. Elmohamady, 28. Hernández - 2. Hazard, 9. Costa, 77. Rémy), QPR - Everton 1:2 (65. Vargas - 18. Coleman, 77. Lennon).

1. Chelsea 29 20 7 2 61:25 67
2. Manchester City 30 18 7 5 62:28 61
3. Arsenal 30 18 6 6 58:31 60
4. Manchester United 30 17 8 5 52:27 59
5. Liverpool 30 16 6 8 44:32 54
6. Southampton 30 16 5 9 42:21 53
7. Tottenham 30 16 5 9 50:45 53
8. Swansea 30 12 7 11 34:38 43