United ztratili první body, Arsenal konečně zabral

24. 9. 2011 20:48
Manchester City porazil Everton je o skóre druhý

Praha - Fotbalisté Manchesteru City porazili v 6. kole Premier League Everton 2:0 a stále drží krok s absolutním čelem tabulky.

Citizens jsou druzí pouze vinou skóre, které má lepší jejich městský rival United.

Trenérovi Mancinimu se podařila střídání. Zápas v závěrečné půlhodině rozhodli hráči, kteří nastoupili na hřiště až v průběhu utkání.

Gecov hrál první zápas v Anglii. Je to jako drogy, řekl
Vzpomínka na Hunta. Čech měl po střetu otřes mozku

Skóre otevřel v 68. minutě Mario Balotelli, těsně před závěrečným hvizdem pak výhru City potvrdil James Milner.

Manchester United v 6. kole ztratil vůbec své první body v letošní sezoně. Na hřišti Stoke nastoupil bez své největší hvězdy, kanonýra Waynea Rooneyho, přesto šel po necelé půlhodině hry do vedení. Trefil se Nani.

Sedm minut po změně stran ovšem zajistila domácím cenný bod jejich letní posila Peter Crouch.

Povedený druhý poločas zajistil tři body hráčům Arsenalu, kteří porazili Bolton 3:0 díky dvěma gólům Robina van Persieho a jedné trefě Alexe Songa.

V posledních minutách zápasu se na hřišti ukázal také záložník Tomáš Rosický, který zahrál po téměř měsíčních zdravotních problémech.

Torres dal gól a byl vyloučen

Rozdílem tří branek zvítězila také Chelsea. Londýňanům cestu za výhrou 4:1 nezkomplikovalo ani vyloučení Fernanda Torrese, který putoval pod sprchy jen deset minut poté, co ve 29. minutě otevřel skóre zápasu.

Červenou kartu dostal za to, že zákrokem s oběma nohama ve vzduchu zfauloval soupeře Gowera.

Ještě před vyloučením ovšem zvýšil na 2:0 Ramires a tentýž hráč ve druhé půli definitivně rozhodl zápas. Po snížení Ashleyho Williamse uzavřel účet zápasu Didier Drogba. V utkání nechyběl ani brankář Petr Čech, kterému zranění hlavy ze středečního střetnutí Ligového poháru ve startu nezabránilo.