Uruguay dala Paraguayi tři góly a vyhrála Copu América

Aleš Vávra Aleš Vávra
24. 7. 2011 23:32
Uruguayci získali rekordní patnáctý titul
Diego Forlán slaví jednu ze svých branek ve finále Copy América.
Diego Forlán slaví jednu ze svých branek ve finále Copy América. | Foto: Reuters

Buenos Aires - Dvě branky Diega Forlána a jeden gól Luise Suáreze rozhodly o vítězství Uruguaye nad Paraguayí ve finále Copy Amérika.

Uruguayci vyhráli jednoznačně 3:0 a po zisku patnáctého titulu se stali historicky nejúspěšnějším týmem jihoamerického šampionátu.

V čele historické tabulky se osamostatnili před Argentinou, která Copu vyhrála čtrnáctkrát. Uruguay získala titul poprvé od roku 1995.

Motivace pro Paraguayce: S titulem svléknou Larissu
VIDEO Paraguay je ve finále, týmy se popraly na hřišti
Prvními finalisty Copy Amériky jsou Forlán a spol.

Proti Paraguayi, který na mistrovství ani jednou nevyhrála v normální hrací době, favorizovaná Uruguay od začátku jasně dominovala.

Už ve druhé minutě mohl nejlepší střelec Copy América Luis Suárez poslat svůj tým do vedení, z úhlu ale netrefil. Po následném rohu rozhodčí pravděpodobně odpustil Paraguayi penaltu za ruku Ortigozy.

Radost Forlána a Suáreze.
Radost Forlána a Suáreze. | Foto: Reuters

Ve dvanácté minutě už se ale Suárez dočkal. Útočník Liverpoolu si naběhl za obranu a jeho gólovou střelu ještě lehce tečoval bek Veron.

Fotbalisté v typických světle modrých dresech předváděli útočnou smršť a těsně před přestávkou se prosadila i druhá ofenzivní hvězda, Diego Forlán.

Nejlepší hráč loňského MS zamířil přesně, brankář Justo Villar neměl šanci.

Po přestávce se přece jen Paraguay osmělila a snažila se zápas zdramatizovat. Gólman Muslera, čerstvý spoluhráč Baroše a Ujfalušiho v Galatasarayi Istanbul, ale nepřipustil žádné komplikace.

V závěru zpečetil zaslouženou výhru znovu Forlán a uruguayští fanoušci mohli rozpoutat divoké oslavy. Naopak příznivci Paraguaye si na splnění velkého snu budou muset počkat.

Stejně jako obdivovatelé modelky Larissy Riquelme, která slíbila v případě úspěchu svého týmu zapózuje fanouškům v Evině rouše.

Finále fotbalového mistrovství Jižní Ameriky v Buenos Aires:

Uruguay - Paraguay 3:0 (2:0)
Branky: 42. a 90. Forlán, 12. Suárez. Rozhodčí: Fagundes (Braz.). ŽK: Martín Cáceres, Coates, M. Pereira, Pérez - Vera, V. Cáceres. Diváci: 45.000.

Uruguay: Muslera - M. Pereira, Lugano, Coates, Martín Cáceres (89. Godín) - D. Pérez (70. Eguren), Arévalo Ríos, Álvaro González, Á. Pereira (64. Cavani) - Forlán, Suárez. Trenér: Tabárez.

Paraguay: Villar - Piris, Da Silva, Veron, Marecos - Vera (64. Estigarribia), V. Cáceres (64. H. Pérez), Ortigoza, Riveros - Valdez, Zeballos (76. Barrios). Trenér: Coria.