reklama

Uruguay povolala na MS Suáreze, Cavaniho i Forlána

Diego Forlán. Diego Forlán. autor: Reuters
Fotbalisté Uruguaye mohou mít na mistrovství světa v Brazílii všechny své ofenzivní hvězdy.

Montevideo - Fotbalisté Uruguaye mohou mít na mistrovství světa v Brazílii všechny své ofenzivní hvězdy. Vedle nejlepšího střelce Premier League Luise Suáreze z Liverpoolu a kanonýra Edinsona Cavaniho z PSG se trenér Oscar Tabarez rozhodl do širší nominace začlenit i veterána Diega Forlána, který momentálně hraje v Japonsku.

Šanci dostat se do konečné třiadvacítky hráčů pro šampionát mají také obránce Liverpoolu Sebastian Coates, který se rozehrával v Nacionalu Montevideo po zranění, či zkušený záložník Sebastian Eguren.

V nominaci posledního semifinalisty MS není ani jeden zástupce uruguayské ligy. Sedm hráčů působí na americkém kontinentu, 17 v Evropě a jeden v Asii.

Uruguay se na šampionátu utká ve skupině D s Kostarikou, Anglií a Itálií. Konečná nominace by měla být oznámena 2. června.

Širší nominace Uruguaye na MS:

Brankáři: Fernando Muslera (Galatasaray/Tur.), Martín Silva (Vasco da Gama/Braz.), Rodrigo Muňoz (Libertad/Parag.).

Obránci: Maximiliano Pereira (Benfica/Portug.), Diego Lugano (West Bromwich/Angl.), Diego Godín, José María Giménez (oba Atlético Madrid/Šp.), Sebastián Coates (Liverpool/Angl.), Martin Cáceres (Juventus/It.), Jorge Fucile (Porto/Portug.).

Záložníci: Alejandro Silva (Lanus/Arg.), Álvaro González (Lazio/It.), Álvaro Pereira (Sao Paulo/Braz.), Walter Gargano (Parma/It.), Egidio Arévalo Ríos (Morelia/Mex.), Diego Pérez (Boloňa/It.), Sebastián Eguren (Palmeiras/Braz.), Cristian Rodríguez (Atlético Madrid/Šp.), Gastón Ramírez (Southampton/Angl.), Nicolás Lodeiro (Botafogo/Braz.).

Útočníci: Luis Suárez (Liverpool/Angl.), Edinson Cavani (Paris St. Germain/Fr.), Abel Hernández (Palermo/It.), Diego Forlán (Cerezo Ósaka/Jap.), Christian Stuani (Espaňol Barcelona/Šp.).

reklama