Velké překvapení na Copě. Uruguay končí už ve skupině

Aktualizováno 10. 6. 2016 9:39
Na Copě América se zrodilo překvapení už ve skupinách. Nejúspěšnější tým v historii turnaje z Uruguaye totiž po prohře s Venezuelou ztratil i teoretickou šanci na postup do vyřazovací části turnaje.

Filadelfie - Fotbalisté Uruguaye skončí na výroční Copě América už ve skupině a nezískají 16. titul. Nejúspěšnější tým v historii turnaje prohrál i druhý zápas a do čtvrtfinále postoupil nečekaně jeho přemožitel Venezuela. Jistou účast ve vyřazovací fázi má ze skupiny C už také Mexiko.

Uruguay, jejíž zraněná hvězda Luis Suárez zůstala opět jen na lavičce, v úvodním zápase podlehla Mexiku 1:3 a ve čtvrtek nestačila ve Filadelfii ani na Venezuelu. Zápas rozhodl ve 36. minutě José Rondón, který jako první venezuelský hráč skóroval na třech jihoamerických šampionátech. Útočník West Bromwiche dorazil do sítě střelu Alejandra Guerry z velké dálky, kterou brankář Fernando Muslera vyrazil jen na břevno.

V závěru mohl aspoň vyrovnat Edinson Cavani, ale ve velké šanci netrefil branku. "Jsem nemile překvapen. Většina mých hráčů nezahrála dobře," řekl trenér Uruguaye Oscar Tabárez. "Uruguay, kterou jsme viděli dnes, má daleko do formy, v níž ještě nedávno hrála," dodal.

Mexičané porazili před více než 83 tisíci diváky Jamajku 2:0, o góly se postarali v 18. minutě Javier Hernández a deset minut před koncem zápasu jeho náhradník Oribe Peralta. Pro "Chicarita" to byla 45. branka za národní tým a na mexického rekordmana Jareda Borgettiho ztrácí už jen jediný zásah.

Mexiko zvítězilo i v desátém zápase v řadě pod vedením kolumbijského kouče Osoria, šňůru zápasů bez prohry natáhlo už na 21. Hořkost porážky poznali Mexičané naposledy na loňské Copě América, kde nepostoupili ze skupiny.

"Zabrali jsme ve správnou chvíli. Tento tým má osobnosti i charakter," řekl mexický brankář Guillermo Ochoa, jenž se blýskl několika povedenými zákroky. "Teď nás čeká Venezuela, což bude těžký soupeř. Musíme dál tvrdě pracovat, abychom se dostali co nejdál," doplnil Ochoa.

Dnes v noci se na turnaji hrají duely Chile - Bolívie (1:00) a Argentina - Paraguay (3:30). Oba zápasy vysílá v tuzemsku kanál Sport 1.