Akrobat Cavani. Uruguay zahájila šampionát Jižní Ameriky výhrou i díky parádnímu gólu

17. 6. 2019 12:25
Krásný gól Edinsona Cavaniho ozdobil vítězství fotbalistů Uruguaye, kteří při svém vstupu do mistrovství Jižní Ameriky v Brazílii porazili Ekvádor jasně 4:0. Pro jednoho z favoritů turnaje to byla nejvyšší výhra na Copě América od roku 1967.
Uruguayský fotbalista Edinson Cavani se parádně trefuje do sítě Ekvádoru
Uruguayský fotbalista Edinson Cavani se parádně trefuje do sítě Ekvádoru | Foto: Reuters

Patnáctinásobné šampiony poslal do vedení Nicolas Lodeiro, který otevřel skóre už v šesté minutě. Po necelé půlhodině hry dostal po konzultaci s videem červenou kartu José Quinteiro za úder loktem a Uruguayci početní výhodu využili. Ještě do poločasu se akrobatickým volejem trefil Edinson Cavani a třetí gól přidal po rohovém kopu Luis Suárez.

Parádní gól Edinsona Cavaniho:

Ve druhém poločase už příliš šancí k vidění nebylo. Ke slovu se ale znovu dostalo videu, které potvrdilo vlastní gól obránce Artura Miny. "Měli jsme šance v prvním poločase a využili jsme je. Díky tomu jsme zápas zvládli. Oni šli do deseti a to nám umožnilo utkání kontrolovat," řekl Cavani. "Byl to důležitý první krok a pokusíme se formu udržet i ve zbytku turnaje," dodal.

Další zápas ve skupině C sehraje Uruguay, která na titul čeká od roku 2011, ve čtvrtek proti hostujícímu Japonsku. Ekvádor nastoupí v pátek proti úřadujícím šampionům z Chile.

Copa América, mistrovství Jižní Ameriky ve fotbale v Brazílii:

Skupina C:

Uruguay - Ekvádor 4:0 (3:0)

Branky: 5. Lodeiro, 32. Cavani, 44. Suárez, 77. vlastní Mina. ČK: 24. Quinteros (Ekv.).