reklama

Uruguayský kanonýr Forlán ukončil reprezentační kariéru

Diego Forlán s manželkou Diego Forlán s manželkou autor: Reuters
Účastník tří mistrovství světa, který v roce 2010 v Jihoafrické republice získal Zlatý míč pro nejlepšího hráče turnaje, sehrál za 13 let v národním týmu 112 zápasů a vstřelil 36 branek

Ósaka - Uruguayský fotbalový kanonýr Diego Forlán oznámil v 35 letech konec reprezentační kariéry. Účastník tří mistrovství světa, který v roce 2010 v Jihoafrické republice získal Zlatý míč pro nejlepšího hráče turnaje, sehrál za 13 let v národním týmu 112 zápasů a vstřelil 36 branek. O svém rozhodnutí informoval v Japonsku, kde hraje od loňského ledna za Cerezo Ósaka.

"Bylo to těžké rozhodnutí, nosil jsem uruguayský dres tolik let. Více, než jsem sám snil," řekl Forlán na tiskové konferenci, kterou přenášely i jeho oficiální internetové stránky www.diegoforlan.com. "Teď je vhodný moment oznámit, že končím. Blíží se hodně důležitých akcí, jako je mistrovství Jižní Ameriky a kvalifikace na další mistrovství světa."

Forlán hrál naposledy za Uruguay na loňském mistrovství světa v Brazílii, kde jeho tým vypadl v osmifinále. Nastoupil jen dvakrát, a to proti Kostarice a v osmifinále s Kolumbií, když pokaždé nahradil hvězdu týmu Luise Suáreze.

O čtyři roky dříve byl Forlán hlavní hvězdou týmu a pěti góly pomohl Uruguayi ke konečnému čtvrtému místu. Podělil se i o pozici nejlepšího střelce šampionátu 2010 v JAR.

"Věřím, že je důležité přenechat místo nové generaci a generační obměně, která v reprezentaci probíhá," dodal Forlán, jehož otec Pablo i děd Juan Carlos Corazzo také reprezentovali Uruguay.

Forlán, jenž v minulosti hrál za argentinský Independiente, Manchester United, Villarreal, Atlético Madrid, Inter Milán i brazilský Internacional, v roce 2011 vyhrál s Uruguayí mistrovství Jižní Ameriky.

reklama