Úterní Liga mistrů: Lyon vyhrál, ale bez Baroše

maj
24. 10. 2007 15:45
Arsenal a Manchester United jsou zatím suverénní
Luis Figo z Interu Milán (vpravo) bojuje s hráčem CSKA Moskva Elvirem Rahimičem. | Foto: Reuters

Moskva/Praha - Liga mistrů pokračovala v úterý dalšími osmi zápasy, jejichž výsledky už napovídají, které týmy mohou postoupit do další fáze a které se naopak s tímto evropským pohárem rozloučí hned po základní skupině.

Zvláště fotbalisté Lyonu byli po dvou porážkách ohroženi, hrozbu vyřazení však odvrátili na hřišti Stuttgartu. Konečně bodovali, když nejprve skóroval v 56. minutě Santos a výhru korunoval deset minut před koncem Benzema.

Německý mistr měl sice více ze hry, ale nebezpečnější byl v zakončení francouzský tým, jenž spálil několik dalších příležitostí. Jen na lavičce zůstal český reprezentant Milan Baroš.

Výborný výkon okořeněný čtyřmi góly předvedl Manchester United na Ukrajině. Domácí Dynamo Kyjev už od začátku tahalo za kratší konec a vyplynulo z toho vedení 2:0.

Do poločasu ještě padla branka na každé straně a to samé se opakovalo i v druhém dějství. Suverénní Manchester si po výhře 4:2 pojistil vedení ve skupině F, na druhé místo se probojoval AS Řím po výhře nad Sportingem Lisabon.

Figo slavil jubileum výhrou

Italský mistr Inter Milán otočil úterní zápas Ligy mistrů v Moskvě a zvítězil nad tamním CSKA 2:1. Po utkání mohl nejvíce slavit Luis Figo, jenž odehrál jubilejní sté utkání v tomto evropském poháru.

Pro milánský klub však nezačal zápas ideálně. Chladné počasí jakoby překvapilo hostující hráče, kteří byli ze začátku zápasu o něco pasivnější.

Po půlhodině hry přišel trest, Brazilec Jo převzal míč ve vápně a povedenou střelou do růžku brány poslal CSKA do vedení. Jenže náskok nevydržel domácím dlouho, krátce po pauze se po přihrávce Cambiassa trefil Crespo.

Když už se pomalu zdálo, že utkání skončí remízou, přišel šok pro ruské mužstvo. O vítězství Interu Milán rozhodl v 80. minutě Samuel. Díky jeho brance se italský celek dostal do čela skupiny G.

V úterý se urodily také dva bezbrankové výsledky. Bezpochyby zajímavější zápas byl k vidění v glasgowském Ibrox parku, kde Rangers ubránili remízu proti Barceloně.

Slavia i po debaklu na Arsenalu zůstává na třetím místě skupiny H, protože Steaua Bukurešť nestačila Seville na její půdě. Utkání rozhodly dva rychlé góly v úvodu, když se trefil uzdravený Kanouté a Fabiano.

Skupina E:
Stuttgart - Lyon 0:2 (0:0)
Branky: 56. Santos, 79. Benzema
Glasgow Rangers - Barcelona 0:0

Skupina F:
Dynamo Kyjev - Manchester United 2:4 (1:3)
Branky: 34. Rincón, 78. Bangoura - 41. a 68. z pen. C. Ronaldo, 10. Ferdinand, 18. Rooney

Arsenal - Slavia Praha 7:0 (3:0)
Branky: 5. a 58. Fabregas, 41. a 55. Walcott, 24. vlastní Hubáček, 51. Hleb, 88. Bendtner