reklama

Útočník Kadlec si dá v dánské lize pauzu, musí na artroskopickou operaci s kolenem

Václav Kadlec, Midtjylland Václav Kadlec, Midtjylland autor: ČTK
Václav Kadlec, útočník dánského Midtjyllandu, musí na artroskopickou operaci s kolenem. Čeká ho krátká herní pauza, očekává se, že dva nebo tři týdny

Praha - Jess Thorup, trenér dánského klubu FC Midtjylland, se v nejbližších dvou či třech týdnech bude muset obejít bez českého útočníka Václava Kadlece.

"V minulém ligovém utkání se Václav zranil, došlo tam ke srážce a poranil si koleno. Teď absolvovoval magnetickou rezonanci a na základě jejích výsledků bylo rozhodnuto, že Václav příští úterý podstoupí v Dánsku artroskopickou operaci," říká Pavel Paska, šéf agentury ISM, která Kadlece zastupuje.

Zranění by ale nemělo být vážné, po nějakých dvou či třech týdnech by se podle Pasky měl Kadlec vrátit na trávníky.

Kadlec patří mezi hráče širšího kádru fotbalové reprezentace. Ve Frankfurtu nedostal tolik příležitostí, kolik by očekával, nic se nezměnilo ani na podzim, když se vrátil z jarního hostování ve Spartě.

Midtjyllandu se nyní příliš nedaří

V zimě proto Václav Kadlec přestoupil do dánského Midtjyllandu, kde působí s dalším čekatelem na reprezentační pozvánky, levým obráncem Filipem Novákem.

V pěti ligových zápasech za Midtjylland zatím Kadlec nasbíral 347 minut a jednu gólovou přihrávku. Objevil se i v obou zápasech Evropské ligy proti Manchesteru United.

Midtjyllandu se v lize příliš nedaří, z posledních pěti zápasů zaznamenal jen jednu výhru a remízu. A k nim tři porážky. V tabulce drží 5. příčku. Na boj o titul pomýšlet nemůže, na vedoucí FC Kodaň ztrácí 10 bodů, pozice zaručující Evropskou ligu jsou však stále v těsném dosahu Kadlecova a Novákova klubu.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

reklama