reklama

Útočník Pekhart míří do Jablonce, Došek posíli Teplice

Libor Došek odchází do Teplic Libor Došek odchází do Teplic autor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Pekhart podepsal smlouvu na 3,5 roku

Praha - Fotbalisty Jablonce posílil útočník Tomáš Pekhart, který do severočeského klubu přestoupil z Tottenhamu. V novém působišti dnes podepsal smlouvu na 3,5 roku.

Dvacetiletý Pekhart měl v londýnském klubu, který jej v minulém roce pustil na hostování do pražské Slavie, smlouvu až do roku 2011, ale Jablonec jej po dlouhých jednáních vykoupil. Finanční podrobnosti transakce nebyly zveřejněny.

Pekhart touží ve čtvrtém týmu ligy dostát pověsti talentovaného útočníka, jehož kariéru ve druhé polovině minulého roku přibrzdila zlomenina zánártních kůstek.

Čtěte také: Pekhart na MS skončil. Znovu si poranil zánartní kůstku

Poslední zápas v lize odehrál za Slavii loni v květnu, kdy pomohl Pražanům při hostování z Tottenhamu k obhajobě titulu dvěma brankami ve třinácti odehraných zápasech.

V červnu si poranil nohu v kvalifikačním utkání jednadvacítky v San Marinu. Pak sice odcestoval na mistrovství světa dvacítek, ale hned ve druhém utkání na konci září proti Brazílii si nohu pochroumal znovu a od té doby nehrál. V Londýně absolvoval operaci a pak trénoval individuálně.

V Jablonci by vicemistr světa do 20 let z roku 2007 mohl vytvořit kvalitní ofenzivní sestavu společně s členem širšího reprezentačního kádru Davidem Lafatou a spoluhráčem z jednadvacítky Janem Vošahlíkem.

Pekhart zamířil do Tottenhamu jako velký talent ve svých šestnácti letech z pražské Slavie, ale do prvního týmu se neprosadil, i když v rezervním celku pravidelně patřil k nejlepším střelcům.

Na sever Čech se vydal i útočník Libor Došek. Vytáhlý střelec, který působil v pražské Spartě totiž podepsal dvouletou smlouvu s Teplicemi.

reklama