reklama

Už nedělá ani sekretáře. Pilný byl po opilecké aféře zbaven členství ve FAČR, až teď skončil úplně

Opilý rozhodčí Marek Pilný, čtvrtý sudí ligového duelu Příbram-Slavia, předtím, než ho od hřiště odvedl pořadatel Opilý rozhodčí Marek Pilný, čtvrtý sudí ligového duelu Příbram-Slavia, předtím, než ho od hřiště odvedl pořadatel autor: ČTK
Marek Pilný, který byl za podnapilost při výkonu práce ligového rozhodčího vyloučen z řad fotbalové asociace, už byl odstraněn i z pozice sekretáře okresního svazu.

Praha - V květnu se stal Marek Pilný na pár dní hvězdou všech zpravodajských relací. Coby čtvrtý sudí ligového duelu Příbram-Slavia se v televizním přenosu pohyboval podél postranní čáry natolik komicky, že bylo zjevné, že je zcela namol. A nebyl v tom sám, brankový sudí Jiří Jech tehdy dokonce močil v průběhu zápasu u tyče.

Opilý sudí Pilný byl vyloučen z FAČR, přesto teď dělá sekretáře okresního svazu. Strahov chystá úder Opilý sudí Pilný byl vyloučen z FAČR, přesto teď dělá sekretáře okresního svazu. Strahov chystá úder Čtěte zde

Ostuda z toho byla veliká a výkonný výbor Fotbalové asociace ČR rozhodl o nejpřísnějším možném způsobu potrestání. Pilný i Jech byli zbaveni členství ve FAČR. Jak vyšlo najevo koncem října, Pilný navzdory tomu nadále pracoval na Okresním fotbalovém svazu v Trutnově v roli sekretáře, další podrobnosti najdete v přiloženém odkazu (nebo zde).

Už nepracuje. "Ocitl jsem se pod takovým tlakem představitelů Fotbalové asociace ČR, že jsem teď náš okresní výbor obvolal a přijali jsme usnesení, že Marek Pilný v roli našeho sekretáře končí. Víc bych to nekomentoval. Jestli třeba bude ještě nějaký čas zaučovat sekretáře nového, to teď neřeším," řekl Jaroslav Havlina, první místopředseda trutnovského OFS, aktuálně nejvýše postavený fotbalový funkcionář na okrese.

V době, kdy Pilný absolvoval své opilecké extempore, měl jakožto věrný přívrženec českého místopředsedy FAČR Romana Berbra našlápnuto k velké kariéře. Kromě toho, že se vyskytoval na listině rozhodčích pro profesionální soutěže, působil zároveň jako místopředseda Královéhradeckého KFS a předseda OFS v Trutnově.

Od disciplinárky dostal dvouletý trest zákazu rozhodcovské činnosti, stejně jako řady dalších funkcí uváděných v zápisu o utkání (trenér, hlavní pořadatel a podobně) a pokutu 150 000 korun. Dva roky distanc dostal i Jech, pokutu měl o 50 000 korun nižší. A jak už jsme zmínili, VV FAČR následně oba zbavil členství v celé asociaci.

Pilný tedy přestal pískat a opustil i své volené funkce, ovšem na trutnovském okrese nadále působil jako sekretář. "Nesmím vykonávat žádnou volenou funkci, ale pro práci sekretáře OFS podle platných norem členství ve FAČR nutné není," řekl Pilný deníku Aktuálně v říjnu.

Na Strahově Pilnému vyložili stanovy jinak

Velká dřina, ale i srandičky. Tak se rozhodčí připravují na ligové zápasy Velká dřina, ale i srandičky. Tak se rozhodčí připravují na ligové zápasy Prohlédněte zde

Shodou okolností s ním reportér Aktuálně.cz hovořil v den, kdy ze sekretariátu FAČR na Strahově mířil na Trutnovsko dopis obsahující jiný výklad. "Podle stanov asociace nesmí osoba, která není členem FAČR, zastávat roli administrátora. Jako sekretář OFS pan Pilný takovým administrátorem logicky byl. Legislativně-právní oddělení FAČR tedy k jeho dalšímu působení v této funkci zaujalo negativní stanovisko," říká šéf zmíněného strahovského oddělení Jan Pauly.

Ne-členovi FAČR Pilnému byla v souvislosti s tím promptně odebrána přístupová práva do administračního systému asociace, tím pádem vlastně reálně práci sekretáře vykonávat nemohl. (Pokud by nepracoval přihlášen přes účet někoho jiného.)

Na OFS Trutnov pak kolem finálního řešení celého případu ještě zhruba měsíc lavírovali, chvíli byl nemocen Pilný, pak zase místopředseda Havlina, takže schůze, na níž mělo být přijato rozhodné stanovisko, se několikrát odkládala. Ale jak Havlina zmínil, nakonec vše vyřídil po telefonu - a Pilný v roli sekretáře trutnovského OFS skončil. Redakce Aktuálně.cz se s ním pokusila telefonicky spojit a získat jeho stanovisko k tomuto rozhodnutí, bohužel neúspěšně.

"To, že v roli sekretáře OFS po vyloučení z FAČR působil, bylo po mém soudu špatně. Trest, který vůči němu asociace uplatnila, měl směřovat právě k tomu, aby pan Pilný ve fotbale dále nepracoval," uzavírá tedy celý případ Rudolf Řepka, generální sekretář FAČR.

reklama