reklama

Uzdravený brankář Laštůvka stihne začátek ukrajinské ligy

Fotbalisté Šachtaru Doněck se pustí do jarních odvet v ukrajinské lize zřejmě i s českým gólmanem Janem Laštůvkou. Třiadvacetiletý brankář, který před šesti týdny prodělal u pražského specialisty Josefa Mauera operaci třísel, je po bezproblémové rekonvalescenci připraven znovu začít chytat.

Bývalý ostravský gólman už ve středu dokonce na střídačce proseděl první osmifinálový zápas Šachtaru v Poháru UEFA v Lille, kde kryl záda novému konkurentovi Šustovi, který do klubu v lednu přestoupil z druholigového Lvova. "Na chytání to teď ještě úplně není, musím nabrat sílu do nohy. Mám trochu strach vykopnout ze země," řekl Laštůvka ČTK.

Pokud se nestane tajným trumfem kouče Luceska už pro odvetu s Lille, na začátku jarní části ukrajinské ligy bývalý brankář Baníku Ostrava určitě nebude chybět. Deset dnů už trénuje v plné zátěži.

"Potřebuju ještě nabrat sílu do pravé nohy. Počítám, že do dvou týdnů bych už měl být stoprocentně připravený," uvedl Laštůvka, který se teď o místo klubové jedničky bude prát s Šustem a Šutkovem. Ten kvůli potížím s bolavými zády zůstal v Lille jen na tribuně.

Šachtar obhajuje loňský titul, ale po podzimu je za vedoucím Kyjevem o tři body zpět. Stíhací jízdu zahájí v neděli 5. března domácím utkáním proti Simferopolu.

reklama