reklama

V Anglii není tak skvělý tým jako PSG. Thiago Silva odrazuje Ibrahimoviče

Zlatan Ibrahimovič. Zlatan Ibrahimovič. autor: Reuters
Téma možného letního přestupu Zlatana Ibrahimoviče do anglické Premier League nabírá na obrátkách.

Manchester - Téma možného letního přestupu Zlatana Ibrahimoviče do anglické Premier League nabírá na obrátkách. Obzvlášť, když v úterý večer hvězdný švédský útočník nastoupí se svým současným týmem Paris St. Germain k odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů na půdě Manchesteru City.

K příchodu čtyřiatřicetiletého kanonýra na britské ostrovy se pozitivně vyjádřil záložník Citizens, Brazilec Fernandinho.

"Bezpochyby by byl v Premier League velkou osobností, speciálním hráčem. Doufám, že se toho dočkáme," řekl Omnisportu. "Je to hráč, který toho v kariéře hodně vyhrál, ať už titulů v různých zemích nebo individuálních ocenění. To ukazuje, jak moc důležitý pro své týmy je," dodal Fernandinho.

Thiago Silva: Anglie je krok zpět

Jeho brazilský krajan a Zlatanův spoluhráč z Paříže Thiago Silva se ovšem domnívá, že Anglie by pro Ibrahimoviče byla v tuto chvíli krokem zpět.

"Samozřejmě, že chci, aby zůstal v Paříži. Nedokážu si představit náš tým bez něj. Vím o tom, že má nabídky z Anglie. Ano, je to velká liga. Ale nemyslím si, že je v ní v současné době tým, který by dosahoval kvalit PSG. Pro mě by to byl krok zpět, co se kvality týče," nechal se Silva slyšet v rozhovoru pro The Mirror.

Srovnatelný s Paris St. Germain prý momentálně není ani Manchester City, který si z francouzského hlavního města přivezl nadějnou remízu 2:2. V létě navíc Citizens převezme úspěšný trenér Pep Guardiola.

"Zlatan je můj dobrý přítel a myslím si, že teď ve čtyřiatřiceti letech hraje nejlepší fotbal své kariéry. Je jeden z nejlepších na světě, je unikátní, není tady nikdo, kdo by mu byl podobný," řekl Silva.

Van Gaal: Pro nás už je starý

A nepřímo tak reagoval na víkendová slova Louise van Gaala, kouče Manchesteru United. Také on se totiž k tématu Ibrahimovič vyjádřil. Nizozemský trenér naznačil, že Švéd je pro Rudé ďábly příliš starý. 

"Myslím, že je neuvěřitelné, co dělá. Paris St. Germain se rovná Zlatan a to je fantastické. Když tohle řekne trenér jako já, který upřednostňuje tým před jednotlivci, je to pro něj velký kompliment. Nikdy nevíte, co se stane, ale je mu už 34 let a my se snažíme tým omlazovat," vysvětlil čtyřiašedesátiletý kouč. Otázkou však je, jestli Van Gaal povede United i do příští sezony.

reklama