reklama

V argentinské nominaci jsou mladík Messi i uzdravený Heinze

Osmnáctiletý talent Lionel Messi i uzdravený Gabriel Heinze se mohou těšit, že obléknou argentinský dres na fotbalovém mistrovství světa. Oba zařadil trenér José Pekerman do nominace týmu, který se pokusí navázat na dva tituly svých slavných předchůdců z let 1978 a 1986.

Messi je čerstvým španělským mistrem s Barcelonou a první z dosavadních šesti startů v seniorském národním týmu prožil loni v srpnu v Budapešti. Obránce Heinze z Manchesteru United promarodil celou sezonu s přetrženým křížovým vazem v koleni.

V týmu naopak chybí jeho bývalý kapitán Javier Zanetti, jenž loni překročil stovku reprezentačních startů. Argentina se v základní skupině C utká s Pobřežím slonoviny, Srbskem a Černou Horou a Nizozemskem.

Nominace:
Brankáři:
Roberto Abbondanzieri (Boca Juniors), Leonardo Franco (Atlético Madrid/Šp.), Oscar Ustari (Independiente),
obránci: Fabricio Coloccini (La Coruňa/Šp.), Roberto Ayala (Valencie/Šp.), Gabriel Heinze (Manchester United/Angl.), Juan Pablo Sorín (Villarreal/Šp.), Gabriel Milito (Zaragoza/Šp.), Nicolas Burdisso (Inter Milán/It.), Leandro Cufre (AS Řím/It.),
záložníci: Lionel Scaloni (West Ham United/Angl.), Esteban Cambiasso (Inter Milán/It.), Javier Mascherano (Corinthians/Braz.), Luis González (Porto/Port.), Pablo Aimar (Valencie/Šp.), Juan Ramón Riquelme (Villarreal/Šp.), Maximiliano Rodriguez (Atlético Madrid/Šp.),
útočníci: Carlos Tevez (Corinthians/Braz.), Hernan Crespo (Chelsea/Angl.), Lionel Messi (Barcelona/Šp.), Rodrigo Palacio (Boca Juniors), Javier Saviola (Sevilla/Šp.), Julio Cruz (Inter Milán/It.).

reklama