reklama

V Baníku skončí Hrubý i další slávisté. Přesto chce klub za rok do ligy zpátky

Robert Hrubý (OST) a Milan Petržela Robert Hrubý (OST) a Milan Petržela autor: Milan Kammermayer
Sestup do druhé ligy nemá mít na dění ve fotbalové Ostravě žádný fatální dopad. Vedení klubu dnes ujistilo, že jediným cílem pro příští sezonu je návrat do nejvyšší soutěže, o kterou Baník vinou sobotní porážky v Plzni definitivně po 50 letech přijde.

Ostrava - Sestup do druhé ligy nemá mít na dění ve fotbalové Ostravě žádný fatální dopad. Vedení klubu dnes ujistilo, že jediným cílem pro příští sezonu je návrat do nejvyšší soutěže, o kterou Baník vinou sobotní porážky v Plzni definitivně po 50 letech přijde.

Pád Baníku z první ligy byl v Plzni o víkendu pouze formálně potvrzen. Je především vyústěním tragického sportovního podzimu Ostravy, která v první polovině ligy uhrála jen čtyři body a prakticky už od prosince byla jistým sestupujícím.

"Není to žádný šok. Ale mrzí mě to, protože na nás začali zase chodit lidi, mladým klukům fandili a mužstvo šlo i sportovně nahoru. Ale se čtyřmi body po podzimu se zachránit nedalo, řekl jsem to hned po svém příchodu do Baníku v lednu," prohlásil trenér Vlastimil Petržela.

O posílení kádru se jedná

Naplánovaná rekonstrukce klubu se ve druhé lize nemá zpomalit. Od ledna nový majitel Baníku PRO Fotbal Property SE klub po předchozím vlastníkovi Petru Šafarčíkovi zcela oddlužil a ve své střednědobé strategii už s předpokládaným sestupem do druhé ligy počítal.

"Bude to nová kapitola Baníku. Ale děláme všechno pro to, abychom se za rok vrátili. Baník je dnes ekonomicky v pořádku, druhá liga na to nebude mít žádný vliv a naopak se spíše budeme snažit o to, abychom se i ve druhé lize ekonomicky rozvíjeli. Věřím a doufám, že za rok se Baník vrátí do první ligy jako sportovně i ekonomicky konsolidovaný klub," řekl ČTK předseda představenstva Jan Wolf.

Nevyhnutelná ale bude přestavba kádru. Přestože Petržela do něj s úspěchem zařadil několik mladých odchovanců, přinejmenším odejdou hráči, kteří byli v Baníku na hostování. Ostravu zabolí zejména ztráta záložníka Roberta Hrubého, který byl na jaře výraznou postavou týmu, ale Slavia si ho stáhne minimálně do letní přípravy.

"Intenzivně jednáme o posílení kádru. Tým se budeme snažit udržet pohromadě a vhodně doplnit," řekl Wolf. S Hrubým odejdou i další hostující slávisté Dostál a Červenka. Baník se naopak snaží udržet odchovance Holzera a Kašu, s kterými jedná o nových smlouvách.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama