reklama

V Barceloně to vře, fanoušci po porážce s Realem zaútočili na auto trenéra Koemana

Barcelona po odchodu Lionela Messiho neprožívá dobré období a některým fanouškům katalánského velkoklubu zjevně dochází trpělivost. Názorně to ukázali v neděli odpoledne, kdy po porážce v El Clásicu (1:2) zaútočili na auto vezoucí trenéra Ronalda Koemana.

Jak ukazuje video, které se krátce po zápase objevilo na sociálních sítích, rozčilení fanoušci před Camp Nou tloukli do odjíždějícího vozu s Koemanem rukama a někteří do něj dokonce kopali, zatímco jiní se spokojili pouze s nadávkami a výkřiky, že by měl co nejdříve Barcelonu opustit.  

Klub později vydal prohlášení, v němž "násilné a opovržlivé" chování útočníků odsoudil a slíbil, že zavede taková opatření, aby se nic podobného už nemohlo opakovat. 

Důvodem frustrace fanoušků bylo nejen právě prohrané derby s Realem Madrid, ale dlouhodobě špatné výsledky Barcelony, která je už jen stínem obávaného giganta let minulých. 

Barca v nové sezoně La Ligy z devíti utkání vyhrála jen čtyři a aktuálně jí patří v tabulce až deváté místo o pět bodů za Realem. 

Nedaří se ani v Lize mistrů, kde Katalánci uhráli ve třech zápasech pouze hubenou výhru s Dynamem Kyjev a utržili těžké porážky 0:3 s Bayernem i Benfikou Lisabon. 

Sám Koeman ale už v minulosti několikrát prohlásil, že odstoupit nehodlá a po včerejší porážce své svěřence dokonce pochválil.

"Nejsem spokojený s výsledkem, ale s předvedeným výkonem ano. Ukázalo se, že nejsme horší než Real, ale místo toho, abychom dali první gól, tak jsme naopak první dostali a to mělo na celý zápas velký vliv. Každopádně si myslím, že se pomaličku zlepšujeme," prohlásil ještě před incidentem před stadionem Koeman. 

"Vím, že prohra v Clásicu není obyčejná porážka, ale není čas brečet, už ve středu nás (ve Vallecanu) čeká další zápas," dodal osmapadesátiletý nizozemský trenér. 

reklama