V Boleslavi rozhodovaly penalty, Teplice vezou bod

rou
24. 11. 2007 20:57
FK Mladá Boleslav - FK Teplice 1:1
Poslední minuta, míč ve španělské síti. Postavení mimo hru
Poslední minuta, míč ve španělské síti. Postavení mimo hru | Foto: Ludvík Hradilek

Mladá Boleslav - Jeden pokutový kop na každé straně rozhodl v zápase 10. kola fotbalové ligy mezi domácí Mladou Boleslaví a Teplicemi o remíze 1:1.

Severočeši mohli díky pátečnímu zaváhání Slavie stáhnout náskok Pražanů na čele tabulky na dva body, po remíze 1:1 ale zůstává rozdíl mezi oběma celky čtyřbodový.

Bezkrevná Slavia opět ztratila. Teď proti Olomouci - čtěte ZDE

Domácí Boleslav vstoupila do zápasu aktivně a Teplické zatlačila na jejich půlce. Jenže ani Matějovský, ani Řezníček brankáře Slavíka nepřekonali. Teplický gólman se vytáhl i při střele Mendyho, kterou dokázal skvělým zákrokem vytěsnit mimo.

Těším se na nový stadion. Snad zůstanu, přeje si Pudil - více ZDE

Středočeši tlačili i nadále, ale ani při závaru po půlhodině hry se gólově neprosadili. A tak nakonec udeřilo na druhé straně - po faulu na Fenina v pokutovém území se kopala ve 38. minutě penalta a Doležal nezaváhal - 1:0.

Boleslavské fotbalisty nečekaný gól nezaskočil a pokračovali ve svém tlaku. Jenže gól stále nepřicházel - v 60. minutě napálil Řezníček míč hlavou jen do břevna, Mendyho pokus znovu vytěsnil gólman Slavík.

Tepličtí hrozili hlavně z brejků - v 67. minutě vyslal Procházka Fenina, který běžel sám na gólmana Pižanowského. Ale domácí brankář kličku čekal a střelu, která mířila do prázdné branky, zázračným skokem vytlačil.

A po obrovské šanci hostů se konečně dočkali i domácí, také z pokutové kopu. Ve vápně si dělal místo Táborský a přitom byl faulován. K míči se postavil Rajnoch a nezaváhal.

Domácí vyrovnání povzbudilo a do konce zápasu si vytvořili ještě několik dobrých šancí, ale brankář Slavík hráče ze severu Čech znovu podržel.

Hosté tak mohli být nakonec rádi za zisk jednoho bodu, díky kterému ztrácí na druhém místě tabulky na vedoucí Slavii stále čtyři body.