reklama

V Brescii vyroste bronzový Balotelli. S drahokamy místo očí

Podívejte se na situaci, podle které se nechá Balotelli zvěčnit. Sport
Italský fotbalista se nechá zvěčnit ve svém oslavném gestu ze semifinále ME v Poslku a na Ukrajině.

Řím - Italský reprezentant Mario Balotelli opět potvrdil pověst fotbalového výstředníka. Dvaadvacetiletý útočník AC Milán si v Brescii, kde vyrostl, nechá postavit sochu v životní velikosti.

"Dostal jsem zakázku, ale Balotelliho jsem nikdy osobně nepotkal, takže pracuji jen podle fotografií," citoval deník Il Giornale di Brescia sochaře Livia Scarpellu. "Poslal jsem mu několik návrhů, ale Mario chtěl být zvěčněn v oslavném gestu se zatnutými svaly a zarputilým výrazem," dodal.

Socha tak bude podle všeho znázorňovat oslavu Balotelliho druhého gólu ze semifinále loňského mistrovství Evropy proti Německu. "Představil jsem si ho jako antického sportovce. Chci udělat něco mezi klasickým a populárním stylem, socha bude z platiny a bronzu s očima z drahých kamenů," přidal Scarpella.

Postavení sochy v životní velikosti jen podtrhuje Balotelliho výstřední a často i kontroverzní životní styl. Bývalý útočník Interu Milán a Manchesteru City například jezdí ve voze bentley s vojenskou kamufláží, během působení v Anglii zase podpálil zábavní pyrotechnikou vlastní dům, má za sebou i několik potyček se spoluhráči a popral se i s trenérem City Robertem Mancinim.

reklama