reklama

Policie se jen dívala, jak v Groningenu ničí město fanoušci soupeře Liberce

Fanoušci Olympique Marseille to umí pořádně "rozpálit". Fanoušci Olympique Marseille to umí pořádně "rozpálit". autor: Reuters
Příznivci francouzského celku Olympique Marseille se pořádně rozparádili před zápasem 1. kola základních skupin Evropské ligy v holandském Groningenu.

Groningen - Pořádně divocí byli dnes fanoušci čtvrtého celku uplynulého ročníku Ligue 1 Olympique Marseille při návštěvě nizozemského Groningenu.

Ve dvousettisícovém městě se od 19:00 hodin odehrát zápas 1. kola základní skupiny F Evropské ligy, ve které hraje mimo jiné i český zástupce Slovan Liberec.

Příznivci francouzského celku táhli městem a ničili vše, co jim přišlo do cesty. Dle amatérských záběrů místních webů neměli problém házet židle i další předměty do výloh ale i do zahrádek restaurací, kde právě stolovali nic netušící lidé.

Nizozemská média píší o tom, že se místní orgány snaží hostující fanoušky dostat pod kontrolu i pomocí policistů v civilu. Co je ale šokují, během tažení Marseillských městem nebyl nikdo zatčen.

"Budeme to s policií řešit. Všichni ví, jak jsou jejich fanoušci nebezpeční. To, že nám ničili město se mi nelíbí, stejně jako to, že nebyl nikdo zatčen," řekl starosta Peter den Oudsten.

Jen pro pořádek - fotbalisté Marseille v Groningenu vyhráli 3:0.

reklama