reklama

V nominaci Ázerbájdžánu na Čechy je i brankář Agajev z Boleslavi

Ázerbájdžánský gólman Mladé Boleslavi Kamran Agajev Ázerbájdžánský gólman Mladé Boleslavi Kamran Agajev autor: ČTK
Letní posila Mladé Boleslavi brankář Kamran Agajev nechybí v nominaci ázerbájdžánských fotbalistů na říjnové závěrečné zápasy kvalifikace mistrovství světa doma proti českému týmu a v Německu. Jednatřicetiletý gólman je jedním z pěti krajánků, které chorvatský trenér postsovětské republiky Robert Prosinečki zařadil do čtyřiadvacetičlenného výběru.

Baku - Vedle Agajeva působí v zahraničí ještě obránce Pavel Pašajev v ukrajinské Olexandriji, záložníci Araz Abdullajev v kyperské Famagustě a Dimitrij Nazarov v německém Aue a útočník Renat Dadašov ve Frankfurtu.

Kostru národního týmu jako tradičně tvoří hráči mistrovského Karabachu, kterých je v nominaci devět včetně nejzkušenějšího reprezentanta země obránce Rašata Sadygova se 110 starty. Zřejmě největší hvězdou je ofenzivní záložník brazilský rodák Richard Almeida, jenž hraje za Ázerbájdžán teprve od června.

Ázerbájdžán už stejně jako český celek ztratil naději na postup na šampionát. Prosinečkiho svěřenci figurují na třetím místě skupiny C s jednobodovým náskokem na výběr trenéra Karla Jarolíma. Úvodní vzájemný duel vloni v Ostravě skončil bez branek a z tehdejší základní sestavy chybí v nominaci pouze záložník Arif Dašdemirov.

Zápas proti českému celku v Baku odehraje Ázerbájdžán 5. října a v Německu se představí 8. října.

Nominace Ázerbájdžánu na zápasy s ČR (5. října) a v Německu (8. října):

Brankáři: Kamran Agajev (Mladá Boleslav), Anar Nazirov (Zira), Emil Balajev (Sabail).

Obránci: Tarlan Gulijev (Inter Baku), Badavi Gusejnov, Rašat Sadygov, Maksim Medveděv (všichni Karabach), Pavel Pašajev (Olexandrija/Ukr.), Magomed Mirzabekov, Ruslan Abyšov (oba Neftči Baku), Urfan Abbasov.

Záložníci: Džavid Gusejnov (oba Gabala), Tamkin Chalilzade (Zira), Dimitrij Nazarov (Aue/Něm.), Araz Abdullajev (Anorthosis Famagusta/Kypr), Rachid Amirgulijev, Gara Garajev, Mahir Madatov, Afran Ismajlov, Richard Almeida,

Útočníci: Ramil Šejdajev (všichni Karabach), Ruslan Gurbanov (Gabala), Namig Aleskerov (Neftči Baku), Renat Dadašov (Frankfurt/Něm.).

reklama