reklama

V nominaci Koreje na mistrovství světa je sedmnáct krajánků

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
V nominaci korejské fotbalové reprezentace na mistrovství světa v Brazílii je sedmnáct krajánků

Soul - V nominaci korejské fotbalové reprezentace na mistrovství světa v Brazílii je sedmnáct krajánků. Trenér Hong Mjong-po s předstihem oznámil výběr třiadvaceti hráčů, změny nastanou jen v případě zranění.

V asijském týmu nechybí aktuálně nejlepší reprezentační střelec Pak Čchu-jong, který naposled hostoval z Arsenalu v druholigovém anglickém Watfordu. Devět nominovaných Korejců působí v Evropě, z toho čtveřice Hong Čong-ho, Či Tong-won, Son Hung-min, Ku Ča-čchol v německé bundeslize.

"Je to mladý tým, ale hráčům nechybějí zkušenosti. Všichni hrají v kvalitních ligách. Tohle nemusí být ten nejlepší korejský výběr v historii mistrovství světa, ale my budeme tvrdě pracovat, abychom se jím stali," uvedl kouč Hong Mjong-po.

Korea se na představí na osmém šampionátu za sebou a celkově na MS podeváté v historii. Ve skupině H se střetne s Belgií, Ruskem a Alžírskem.

Nominace Korejské republiky na MS:

Brankáři: Čung Song-rjong (Suwon), Kim Sung-kju (Ulsan), I Pom-jong (Pusan).

Obránci: Hong Čong-ho (Augsburg/Něm.), Hwang Sok-ho (Hirošima/Jap.), Kim Čchang-su (Kašiva/Jap.), Kim Čin-su (Niigata/Jap.), Kim Jong-kwon (Kuang-čou Evergrande/Čína), Kwak Te-hi (Al Hilál/Saúd. Arábie), I Jong (Ulsan), Jun Sok-jong (Queens Park Rangers/Angl.).

Záložníci: Ha Te-song (Kuoan Peking/Čína), Han Kuk-jong (Kašiva/Jap.), Či Tong-won (Augsburg/Něm.), Ki Song-jung (Sunderland/Angl.), Kim Po-kjong (Cardiff/Angl.), I Čong-jong (Bolton/Angl.), Pak Čong-u (Kuang-čou R&F/Čína), Son Hung-min (Leverkusen/Něm.).

Útočníci: Kim Šin-uk (Ulsan), Ku Ča-čchol (Mohuč/Něm.), I Kun-ho (Sangmu), Pak Čchu-jong (Watford/Angl.).

reklama