reklama

V nominaci na přípravu se Skoty a Švédy chybí zraněný Čech

Petr Čech. Petr Čech. autor: Tomáš Liška
Zraněný brankář Petr Čech chybí v nominaci české fotbalové reprezentace na úvodní letošní duely, které národní tým odehraje 24. března se Skotskem a 29. března ve Švédsku.

Praha - Zraněný brankář Petr Čech chybí v nominaci české fotbalové reprezentace na úvodní letošní duely, které národní tým odehraje 24. března se Skotskem a 29. března ve Švédsku. Na poslední přípravné zápasy přípravou na letní Euro povolal trenér Pavel Vrba jednoho nováčka, záložníka Jakuba Radu z Mladé Boleslavi.

Vedle dalších marodů Tomáše Rosického a Jaroslava Plašila chybějí například sparťané David Lafata a Lukáš Vácha či slávista.Milan Škoda. Tým ovšem ještě není kompletní, trenér ho ještě rozšíří o tři fotbalisty.

"Počkáme na zápasy Mol Cupu, Evropské ligy a Synot ligy. A po nedělním derby doplníme nominaci o tři hráče, asi to bude stoper, jeden ofenzivní středový hráč a jeden ofenzivní. Všichni budou z české ligy," řekl kouč Vrba.

"Lafata měl tréninkový výpadek, i po dohodě s trenérem Sparty mu tentokrát dáme volno," popsal reprezentační trenér konkrétní případ kapitána Sparty a vrátka má otevřené i slávista Škoda: "Škoda zatím na jaře nemá takovou formu jako na podzim, ale pokud dá v derby Spartě tři góly, nikde není psáno, že ho do nominace nedoplníme."

Se Skotskem se Češi utkají v Praze na Letné, za Švédy poletí ve Stockholmu. Pak se reprezentace sejde až koncem května, kdy začne závěrečná příprava na Euro. Hráči čeká soustředění v rakouském Seefeldu, kde je čekají dva přípravné zápasy. Generálka na šampionát pak národní tým čeká v závěrečném utkání doma.

Nominace české fotbalové reprezentace na přípravné zápasy se Skotskem (24. března v Praze na Letné) a ve Švédsku (29. března ve Stockholmu):

Brankáři: Tomáš Vaclík, Basilej; Tomáš Koubek, Liberec; Aleš Hruška Příbram

Obránci: Theo Gebre Selassie, Brémy; Pavel Kadeřábek, Hoffenheim; Michal Kadlec, Fenerbahce; David Limberský, Plzeň; Daniel Pudil, Sheffield Wednesday; Marek Suchý, Basilej; Tomáš Sivok Bursaspor.

Záložníci: Vladimír Darida, Hertha; Bořek Dočkal, Sparta; Daniel Kolář, Plzeň;  Ladislav Krejčí, Sparta; Jakub Rada, Ml. Boleslav; Jiří Skalák, Brighton; Josef Šural, Sparta; Kamil Vacek, Gliwice

Útočníci: Tomáš Necid Bursaspor; Matěj Vydra Reading

reklama