V Olomouci už Plzeň penaltu nepřežila, krize nekončí

ip
12. 4. 2008 19:26
Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)
Olomoučtí hráči zdraví své fanoušky. Remíza na pražském Strahově byla pro některé vítězstvím. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Olomouc - Fotbalisté Olomouce porazili v úvodním zápase 25. kola Gambrinus ligy na svém hřišti Viktorii Plzeň 1:0. O jedinou branku utkání se postaral z penalty Ladislav Onofrej, který potrestal nedovolený zákrok brankáře Krbečka na Hubníka.

Hanáci se tak po sobotní výhře posunuli na deváté místo s třiceti body. Plzeň zůstává sedmá.

Souboj na Andrově stadionu začal od úvodních minut bojovně a oba celky se dlouho nemohly dostat k vážnější brankové příležitosti.

Ta přišla až v polovině první části, kdy se po přihrávce Kazára dostal do dobré střelecké pozice Bueno, ale při svém pokusu jen těsně minul branku gólmana Krbečka.

Hrdina utkání se Slavií se mohl o chvíli později stát opět ústřední postavou, ovšem k jeho smůle už tak úspěšný nebyl.

Čtěte více:
Čaroděj Krbeček: Vzpomněl si na Ajax a vychytal Slavii

Dvě penalty Slavii nestačily. Po remíze už není lídrem

Ve 26. minutě totiž zastavil Halama nedovoleně v pokutovém území Hubníka a rozhodčí Mikel nařídil penaltu. K té se postavil Ladislav Onofrej a přestože Krbeček opět vystihl správný směr kopu, proti jeho umístěné střele byl bez šance.

Zvýšit náskok Olomouce mohl ve druhém poločase Kazár, ale jeho střela z dvaceti metru skončila jen na břevně. Na druhé straně mohl vyrovnat Varadi, ale ve své šanci zaváhal a gólman Drobisz později jeho šanci zneutralizoval.

A když v nastaveném čase vytáhl Krbeček mířenou hlavičku Hořavy, skončil zápas vítězstvím Hanáků v poměru 1:0.

SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)