V poháru končí i Slavia, raduje se druholigové Slovácko

13. 5. 2009 20:34
Slovácko - Slavia 2:1
Slavia je momentálně v krizi.
Slavia je momentálně v krizi. | Foto: Ondřej Besperát

Uherské Hradiště - O pořádnou senzaci se postaral druholigový celek 1. FC Slovácko, který dokázal zvítězit nad loňským ligovým mistrem Slavií v semifinále poháru ČMFS i podruhé a postoupil tak do finále.

Slavia tak může zapomenout na vysněný double a v Uherském Hradišti se patrně bude slavit ještě dlouho do noci. Slovácko totiž dokázalo porazit svěřence Karla Jarolíma 2:1.

Červenobílí sice začali v utkání podle očekávání lépe, ale dlouho se nemohli proti dobré obraně Slovácka prosadit.

Po přestávce Slavia začala tlak stupňovat, čehož výsledkem byl gól ex-slováckého Ivany, který se prosadil po samostatném úniku v šedesáté páté minutě.

Jenže domácí nesložili zbraně a nehodlali se spokojit ani s potencionálním penaltovým rozstřelem. Jejich zvýšenou aktivitu nakonec korunoval Václav Ondřejka, který využil chyby hostující obrany a prostřelil Vaniaka.

Ten samý hráč se řítil do šance hned o tři minuty později, ale vyběhnuvší Vaniak střele zabránil zákrokem rukou mimo pokutové území. Golman hostů tak dostal červenou kartu a musel do kabin.

Utkání jsme sledovali Odvetné%20semifinálové%20utkání%20Poháru%20ČMFS:

">on-line zde

Zbývajícíh posledních pět minut vrhli Pražané vše do útoku, ale domácí hrdina Ondřejka si znovu poradil s defenzivou sešívaných a nezištně přihrál Cleberovi, který neměl problém obhodit Grajciara, který nastoupil do branky po Vaniakovi.

Slovácko se tak podruhé během posledních pěti let dostalo do finále poháru. V něm vyzve Teplice, které dokázaly vyřadit Spartu.

Odvetné semifinálové utkání Poháru ČMFS:

1.FC Slovácko - Slavia Praha 2:1 (0:0)

Branky: 84. Ondřejka, 90. Cleber - 65. Ivana. Rozhodčí: Franěk - Pelikán, Kovařík. ŽK: Hani, Němčický, Filipko, Cleber - Suchý, M. Černý, Fořt. ČK: 85. Vaniak (Slavia). Diváci: 8121 (vyprodáno). První zápas 1:0, postoupilo Slovácko.

Slovácko: Filipko - Randa, Němčický, Formánek, Kubáň - Fujerik, Kordula (90. Görner), Perůtka, Cleber - Chmelíček (43. Ondřejka), Hani (64. Čtvrtníček). Trenér: Mazura.

Slavia: Vaniak - Grajciar, Brabec, Hubáček, Šiklič (46. J. Černý) - Belaid (63. M. Černý), M. Jarolím, Suchý, Janda - Ivana, Besta (55. Fořt). Trenér: K. Jarolím.