V prodloužení obral Liverpool o finále Forlán

Red Spo, ČTK
29. 4. 2010 23:45
Fulham - Hamburk 2:1, Liverpool - Atlético 2:1pp
Diego Forlán poslal svým gólem v prodloužení Atlético do finále Evropské ligy
Diego Forlán poslal svým gólem v prodloužení Atlético do finále Evropské ligy | Foto: Reuters

Praha - Finále fotbalové Evropské ligy si zahrají Fulham a Atlético Madrid, v jehož sestavě by se mohl objevit i český obránce Tomáš Ujfaluši.

Dramatické semifinálové odvety naopak nevyšly Liverpoolu, jenž doma vyhrál v prodloužení nad Atlétikem jen 2:1 a Hamburku, který neudržel vedení a prohrál 1:2 v Londýně.

Německý tým měl možnost zahrát si finále 12. května na vlastním stadionu. Po bezbrankovém prvním zápase navíc vedl díky Petričově trefě 1:0, ale v posledních 21 minutách o postup přišel.

V polovině druhé půle srovnal Davies a v 76. minutě poslal domácí do souboje o vítěznou trofej Gera. Po vyřazení obhájce titulu Šachtaru Doněck a Juventusu Turín mohl Fulham oslavovat další obrovský úspěch.

Devadesát minut na hřišti pobyl kapitán Hamburku David Jarolím, na závěrečné sekundy ho vystřídal reprezentační kolega David Rozehnal.

V prodloužení rozhodl Forlán

V Liverpoolu se na hřiště nedostal Ujfaluši, který v prvním souboji svému celku pomohl výborným výkonem k výhře 1:0. Ve čtvrtek usedl kvůli problémům s třísly jen na lavičku náhradníků a místo něj dostal příležitost na pravé straně obrany Valera.

Domácí díky Aquilanimu smazali manko těsně před přestávkou, další šance ale nevyužili. Hra ve druhé půli upadla, byl to spíše boj o každý metr hřiště. Deset minut před koncem to proto z dálky zkusil obránce Johnson, ale De Gea byl připraven.

Čeho se diváci nedočkali v normální hrací době, přišlo v prodloužení. Po pěti minutách krásně uvolnil Lucas nabíhajícího Benajuna a ten levačkou z úhlu prostřelil De Geu.

To však zdravě naštvalo hosty. Se střelou Reyese si ještě s námahou poradil Reina, dělovka střídajícího Jurado mířila těsně vedle, ale ve 102. minutě převrátil postupovou matematiku ve prospěch hostů Forlán. Reyes vyhrál souboj a našel na hranici malého vápna Forlána, který vstřelil i jediný gól v Madridu rozhodl o postupu Atlétika. Závěrečný tlak Liverpoolu už byl bezzubý.

Atlético může na cennou trofej dosáhnout po 48 letech, když předtím triumfovalo v roce 1962 v PVP.