V zápasech San Sebastianu a Getafe padaly červené karty

Aktualizováno 2. 1. 2024 21:48

Fotbalisté San Sebastianu ve španělské lize zachránili v šesté minutě nastavení remízu 1:1 s nováčkem Alavésem, přestože v domácím utkání 19. kola hráli hodinu v oslabení po vyloučení brankáře Álexe Remira. Dvojnásobnou početní výhodu naopak využilo Vallecano, které porazilo Getafe 2:0. Domácí dostali dokonce tři červené karty - Juanmi Latasa a Mason Greenwood byli vyloučeni na hřišti, Damián Suárez na lavičce. Oba góly vstřelil Sergio Camello.

Brankář Remiro oslabil favorizovaný Real Sociedad ve 36. minutě, kdy zahrál rukou mimo pokutové území. Deportivo poslal do vedení v 76. minutě Rioja proměněnou penaltou, ale hosté se první venkovní ligové výhry v sezoně nedočkali. V nastaveném čase San Sebastianu zařídil bod Zubimendi. Díky němu si baskický tým upevnil šesté místo a protáhl sérii bez porážky na jedenáct soutěžních zápasů. Alavés je v neúplné tabulce patnáctý.

Getafe kvůli disciplinárnímu trestu hostilo madridské derby v azylu na stadionu Atlética. Latasa dostal druhou žlutou kartu ve 40. minutě. Přesilovku v nastavení první půle zužitkoval prvním gólem v ročníku Camello a útočník Vallecana zvýšil krátce po změně stran. V 50. minutě byl vyloučen i Greenwood za urážku rozhodčího a třetí červenou kartu obdržel Suárez krátce po svém vystřídání. Getafe v La Lize prohrálo po třech duelech a v tabulce je osmé, Vallecano zvítězilo po osmi kolech a patří mu jedenáctá příčka.

Valencie na svém hřišti porazila Villarreal 3:1. Dvě branky z pokutových kopů zaznamenal Pepelu, už ve čtvrté minutě otevřel skóre Jaremčuk. Za hosty v 73. minutě už pouze snížil Gerard Moreno. Domácí drží devátou pozici, třináctá "Žlutá ponorka" prohrála třetí z posledních čtyř ligových zápasů.

Španělská fotbalová liga - 19. kolo:

Getafe - Vallecano 0:2 (45.+1 a 47. Camello), San Sebastian - Alavés 1:1 (90.+6 Zubimendi - 76. Rioja z pen.), Valencie - Villarreal 3:1 (27. a 57. Pepelu obě z pen., 4. Jaremčuk - 73. G. Moreno).

1. Real Madrid 18 14 3 1 39:11 45
2. Girona 18 14 3 1 42:21 45
3. Atlético Madrid 18 12 2 4 36:19 38
4. FC Barcelona 18 11 5 2 34:21 38
5. Bilbao 18 10 5 3 34:19 35
6. San Sebastian 19 8 8 3 30:19 32
7. Betis Sevilla 18 6 10 2 20:18 28
8. Getafe 19 6 8 5 24:25 26