reklama

Vácha: Lafata bude dobrý kapitán. Pásku mu nezávidím

Lukáš Vácha je rád, že po půl roce ve Spartě může dělat alespoň zástupce kapitána. Lukáš Vácha je rád, že po půl roce ve Spartě může dělat alespoň zástupce kapitána. autor: Sparta.cz
Dávaly se mu největší šance, aby byl novým kapitánem fotbalistů Sparty po Marku Matějovském. Nakonec však před Lukášem Váchou dostal přednost Davida Lafata.

Praha - Dávaly se mu největší šance, aby byl novým kapitánem fotbalistů Sparty po Marku Matějovském.

Nakonec však před Lukášem Váchou dostal přednost Davida Lafata, který stejně jako on přišel do Sparty v zimě.

Čtyřiadvacetiletý odchovanec největšího rivala Sparty ze Slavie je však rád, že může dělat Lafatovi zástupce.

"Nepočítal jsem s tím, že bych mohl být za půl roku působení tady být ve Spartě kapitánem. Jsem naopak rád, že jsem v tom užším výběru a že jsem se stal asistentem. Je to dobrá vizitka mé výkonnosti," uvedl Vácha na pátečním setkání s novináři.

Jak jste přijal rozhodnutí trenéra Lavičky, že budete dělat asistenta Davidu Lafatovi?
Že se rozhodl trenér pro Davida, to je na jeho uvážení. Rozhodně to není tak, že jsem nějak zklamaný, že tu pásku nemám. K té volbě vedly trenéra i individuální pohovory, takže se nakonec rozhodl pro Davida. Je to velmi zkušený hráč, mluví za něj spousta gólů, které dává. Tuhle roli určitě  zvládne.

Jak jste vůbec spokojen s přípravou před sezonou?
Odtrénoval jsem veškeré dávky, kromě jednoho jsem zasáhl do všech přípravných zápasů. Jako tým můžeme přípravu hodnotit jen pozitivně, protože jsme neprohráli a splnili jsme všechno, co po nás trenéři chtěli.

Těšíte se na to, až ve čtvrtek s Hackenem konečně zase budete hrát soutěžní zápas?
Letní příprava byla jako vždy velice krátká, můžu mluvit za všechny, když řeknu, že budeme jen rádi, když konečně budeme moci naběhnout k opravdovému zápasu. Po té přípravě jsem rád, že už to za týden všechno začne.

Už jste se na zápas s Hackenem připravovali?
Na Hacken jsme se ještě nepřipravovali, ale trenéři tam teď jedou, budou sledovat jejich ligový zápas a věřím, že nás na ně dobře připraví.

Jste rád, že budete na ligovou premiéru v Jihlavě připravení?
Bude pro nás možná výhoda, že už budeme mít zápas za sebou máme dva dny na to, abychom se na zápas v Jihlavě připravili, jsme rádi, že do něj půjdeme rozehraní.

Co říkáte na novou spolupráci s Kamilem Vackem v sestavě?
Kamila jsem znal samozřejmě už od doby, kdy tu působil před tím, než šel do Itálie. Na svůj věk už je to hodně zkušený hráč. Sedli jsme si proto hodně rychle.

reklama