reklama

Vácha o náskoku Sparty: Jsme rádi, jak se vše vyvíjí

Miller si odvezl z Mladé Boleslavi poctu, Sparta tři body Prohlédněte si galerii ze zápasu 4. kola fotbalové Synot ligy, v němž pražská Sparta vyhrála v Mladé Boleslavi 4:2. Foto: Milan Kammermayer
Přestože z fotbalové ligy jsou odehrána teprve čtyři kola, pražská Sparta po páteční výhře 4:2 v Mladé Boleslavi odskočila mistrovské Plzni už na rozdíl pěti bodů.

Mladá Boleslav - Přestože z fotbalové ligy jsou odehrána teprve čtyři kola, pražská Sparta po páteční výhře 4:2 v Mladé Boleslavi odskočila mistrovské Plzni už na rozdíl pěti bodů. Záložník Letenských Lukáš Vácha takový náskok nepředpokládal, ale vliv na sezonu to podle něj ještě mít nebude.

"Nečekal jsem, že se to takhle vyvine. Jsme rádi, že jsme dokázali s Boleslaví zvítězit, protože to nebyl jednoduchý zápas. Je fajn, že máme nějaký náskok. Zasloužili jsme si to, protože jsme naše zápasy dokázali zvládnout," řekl novinářům Vácha.

Chceme sbírat co nejvíce bodů

Zatímco jeho tým zvládl přestřelku v Boleslavi vítězně, Plzeň chvíli předtím ztratila body po remíze 2:2 v Teplicích. "Jsme rádi, že se to takhle zatím vyvíjí, máme radost. Teď jsou týmy v pohárových kvalifikacích, snažíme se sbírat co nejvíc bodů, zatím se nám to daří. Ale nemyslím si, že by to mělo vliv na celkový vývoj sezony, je ještě brzo," podotkl reprezentační záložník.

Sparta v Boleslavi dvakrát přišla o jednogólové vedení a vyrovnaný zápas rozhodla až gólem Costy v 78. minutě. "Byl to dobrý zápas z obou stran. Nemyslím si ale, že to bylo se šťastným koncem. Rozhodla kvalita, kterou máme. I Boleslav měla nějaké šance, my si ale s těmi našimi dokázali poradit," konstatoval Vácha.

V Boleslavi je hodně nepřátelské prostředí

Boleslav Spartu hodně trápila, ale doplatila na zahazování šancí. "V Boleslavi nás nemají rádi, i když kde mají? To nenávistné prostředí tu je. Připravovali jsme se na to a jsme rádi, že máme tři body," pochvaloval si Vácha.

Sparta se výhrou dobře naladila na čtvrteční úvodní zápas 4. předkola Evropské ligy s Thunem. "Pro naše sebevědomí je to dobře. Ale mrzí mě dva inkasované góly, byla tam z naší strany v určitých fázích zápasu trochu hektika, na některé situace jsme nezareagovali dobře. Dva góly bychom v poháru určitě nechtěli inkasovat," dodal.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama