reklama

Váchův úkol zněl jasně: Nebudu se pouštět do žádných velkých akcí

Lukáš Vácha Lukáš Vácha autor: Milan Kammermayer
Záložník Lukáš Vácha vydržel při svém návratu po zranění celý zápas, který ve čtvrtek Sparta vyhrála nad Asterasem 1:0 a postoupila tak do jarní fáze Evropské ligy. Měl toho ale tak akorát.

Praha - V posledních minutách už zatínal zuby a gestikuloval směrem k lavičce. Nakonec ale záložník Lukáš Vácha vydržel při svém návratu po zranění celý zápas, který ve čtvrtek Sparta vyhrála nad Asterasem 1:0 a postoupila tak do jarní fáze Evropské ligy.

"Náročný zápas to byl pro všechny, nejen pro mě. Kdybych to měl hodnotit jen za sebe, tak jsem rád, že jsem do toho kolotoče zase mohl naskočit. A možná je lepší do toho skočit rovnýma nohama, než vymýšlet nějaké obstrukce okolo," řekl po zápase novinářům Vácha.

Ostrý zápas hrál naposledy v srpnu, kdy si zranil koleno a musel na operaci, od té doby se díval na fotbal jen v televizi. "Jsem tři měsíce od operace, takže to pro mě bylo náročné, ale jsem rád, že jsem vydržel zdravý a celých 90 minut na hřišti. Motivovalo mě to, že jsem dlouho nehrál, strašně jsem se těšil. Věřil jsem, že jsem dobře připravený, což se nakonec potvrdilo."

"Měl jsem toho plný brejle"

V závěru už ale mlel z posledního. Když Sparta bránila v deseti hubený náskok, gestikuloval směrem ke střídačce, že by potřeboval střídat, když ale jeho spoluhráči podrželi pár mnut balón u rohového praporku, zase mávl na trenéry, že už to zvládne.

"Měl jsem toho plný brejle. A musím říct, že ani herně to ode mě nebyla žádná hitparáda, snažil jsem se hrát jednoduše tak, abych pomohl týmu. Nechtěl jsem se pouštět do žádných větších akcí," přiznal.

Do utkání musel naskočit hlavně proto, že Petr Jiráček, který obvykle v záloze plní jeho povinnosti, musel odpykat karetní trest. Sám se ale za nouzové řešen situace nepovažuje.

"Nebyl jsem žádná znouzectnost"

"Fotbal jsem hrát nezapomněl. Šlo o to, jak budu fyzicky připravený. Už jsem mohl naskočit o víkendu v Liberci, ale tam se to vyvíjelo v náš neprospěch, tak se trenér rozhodl jinak. Ale neříkal mi, že bych dneska byl nějaká znouzectnost," culil se.

Zápas rozhodně neprožil v klidu. Letenští se po gólu Brabce ještě strachovali o výsledek, když kvůli vyloučení Krejčího dohrávali v deseti.

"Ve druhém poločase to nebyl žádný oslňují fotbal. Vytvořili jsme si šance, které jsme měli proměnit a vypadalo by to jinak, ale dokázali jsme vyhrát a postoupit, což je super," řekl.

Pro něho to bylo vůbec první vystoupení v letošní základní skupině Evropské ligy, celý podzim mohl spoluhráčům jen fandit na dálku. "Pro každého sportovce, když je zraněný, to není lehké období, tím spíš jsem rád, že jsme to společně s klukama dotáhli k postupu," dodal Vácha.

reklama