Valencia remizovala s poslední Málagou

ČTK
5. 3. 2006 23:17
Madrid - Fotbalisté Realu Madrid porazili v městském derby Atlétiko 2:1. Díky výhře se posunuli na druhé místo, Valencia totiž nedokázala vyhrát na hřišti poslední Málagy a nesesadila je.
David Beckham (vlevo) z Realu Madrid v konfliktu s hráčem Atletika Peterem Luccinem. Vpravo je Zinedine Zidane. | Foto: ČTK/AP

Valencie remizovala s Málagou 0:0 a má po 26 kolech stejně  bodů jako druhý Real Madrid. Oba týmy dělí od vedoucí Barcelony desetibodový odstup.

Barcelona vyhrála nad La Coruňou  3:2 díky Eto'ově brance z 61. minuty. Kamerunský kanonýr si devatenáctou  trefou v sezoně upevnil vedení v tabulce střelců.

Po překvapivém odstoupení předsedy Realu Florentina Pereze a kritickém vystoupení jeho nástupce Fernanda Martína nastupovali hráči k prestižnímu duelu pod tlakem, ale ustáli ho.

Už ve 4. minutě otevřel skóre Antonio Cassano, který se trefil poprvé od lednového příchodu z AS Řím. Pak sice vyrovnal Mateja Kežman, ale ještě před poločasem dal vítězný gól Brazilec Julio Baptista.

Jeho slavný krajan Ronaldo nebyl k zápasu vůbec nominován, což kouč Ramón vysvětlil taktickými důvody. Real čeká ve středu náročný duel Ligy mistrů s Arsenalem.

Atlético potvrdilo, že se mu proti Realu nedaří a nedokázalo ho porazit ani na další pokus po svém návratu do ligy v roce 2002. Navíc po šesti zápasech přišlo o svou vítěznou sérii.

Fotbalisté Villarrealu zvítězili 3:2 nad Alavésem, přestože dvakrát prohrávali. Dvěma brankami se na jejich výhře podílel nejlepší střelec týmu Argentinec Riquelme, který v této sezoně skóroval jedenáctkrát. Cádiz bojující o záchranu získal cenné tři body za vítězství nad Espaňolem.

Fotbalisté Celty Vigo porazili ve španělské lize na svém hřišti Pamplonu 2:0. Dostali se tak na pátou pozici před Villarreal a na jediný bod se přiblížili svému dnešnímu soupeři.

Domácí byli po celý zápas lepší a do vedení se dostali již v páté minutě zásluhou Baiana. Konečný výsledek stanovil v 73. minutě Cannobio.

Výsledky - 26. kolo:
Cádiz - Espaňol Barcelona 2:0 (72. Cruz, 87. González, Villarreal - Alavés 3:2 (19. a 63. Riquelme, 82. Franco - 10. Aloisi, 35. Lucas, Real Madrid - Atlético Madrid 2:1 (4. Cassano, 40. Baptista - 27. Kežman), Barcelona - La  Coruňa 3:2 (2. Ronaldinho, 33. Larsson, 61. Eto'o - 15. Juanma, 28.  Andrade), Vigo - Pamplona 2:0 (5. Baiano, 73. Cannobio), Getafe - Betis Sevilla 1:0 (13. Paunovič), Santander - Mallorca 0:0, San Sebastian - Zaragoza 1:3 (10. Nihat - 55. a 68. Ewerthon, 61. Oscar), FC Sevilla - Bilbao 2:1 (17. Maresca z pen., 60. Kanoute - 21. Aduritz), Málaga - Valencie 0:0.

1. Barcelona 26 19 4 3 63:23 61
2. Real Madrid 26 16 3 7 50:26 51
3. Valencie 26 14 9 3 37:21 51
4. Pamplona 26 14 4 8 33:29 46
5. Vigo 26 14 3 9 29:25 45
6. FC Sevilla 26 13 5 8 34:27 44
7. Villarreal 26 11 9 6 36:25 42
8. La Coruňa 26 11 7 8 36:30 40