Valencie zvládla pětigólové drama s Almeríou a je třetí

17. 1. 2015 22:04
Fotbalisté Valencie se po vydřené výhře 3:2 nad Almeríou posunuli na třetí příčku španělské ligy.
Radost hráčů Valencie.
Radost hráčů Valencie. | Foto: Reuters

Valencie - Fotbalisté Valencie se po vydřené výhře 3:2 nad Almeríou posunuli na třetí příčku španělské ligy. Proti sedmnáctému týmu soutěže sice dvakrát v první půlhodině vedli, ale hostující tým pokaždé srovnal. Nakonec rozhodl jen sedm minut před koncem kanonýr Álvaro Negredo.

Almería sice dvakrát během první půlhodiny prohrávala, ale pokaždé dokázala během pěti minut reagovat. Nejprve Tomer Hemed odpověděl na trefu domácího kapitána Daniela Pareja, poté stejný hráč srovnal i po zásahu Rodriga De Paula.

Hosté zvítězili v posledních dvou venkovních zápasech a naději na tři body drželi dlouho i na půdě Valencie. Domácí "Los Che" se dlouho i přes trvalý tlak trápili v zakončení a svým druhým gólem v této sezoně je vysvobodil až Negredo v 83. minutě. Španělský útočník hostující z Manchesteru City se trefil hlavou po centru Josého Gayi.

Valencie tak udržela úspěšnou sérii, od prohry s Barcelonou na konci listopadu ztratila ze šesti zápasů pouze dva body. I díky tomu se v tabulce vyhoupla na třetí místo. Za sebou nechala Atlético Madrid a Sevillu, ty však zápasy 19. kola čekají v neděli.

V úvodním zápase kola se podařilo Vallecanu zvítězit nejtěsnějším rozdílem na hřišti Realu Sociedad. Villareal pak zdolal Bilbao 2:0, když ho za výhrou nasměroval ruský reprezentant Denis Čeryšev hostující z Realu Madrid.

Španělská fotbalová liga - 19. kolo:

San Sebastian - Vallecano 0:1 (81. Manucho), Valencie - Almería 3:2 (11. Parejo, 29. De Paul, 83. Negredo - 14. a 33. Hemed), Villarreal - Bilbao 2:0 (42. Čeryšev, 83. Soriano z pen.),

22:00 Espaňol Barcelona - Vigo.

1. Real Madrid 17 14 0 3 59:15 42
2. FC Barcelona 18 13 2 3 44:9 41
3. Valencie 19 11 5 3 35:17 38
4. Atlético Madrid 18 12 2 4 35:18 38
5. FC Sevilla 17 11 3 3 28:17 36
6. Villarreal 19 10 5 4 32:17 35
7. Málaga 18 9 4 5 22:18 31