reklama

Válka na Letné. Rebel Hašek podal jednostrannou výpověď, Sparta ji nehodlá přijmout

Martin Hašek. Martin Hašek. autor: Milan Kammermayer
Fotbalový záložník Martin Hašek nedorazil na trénink B-týmu Sparty, místo toho na Letnou poslal jednostrannou výpověď.

Hašek ve čtvrtek podal ve Spartě výpověď. Navíc bez omluvy chyběl na tréninku rezervního týmu, kam byl přeřazen poté, co s áčkem odmítl odletět na soustředění. Vedení letenského klubu se proti takovému jednání ohradilo s tím, že hráč se tím vystavil možným vysokým sankcí.

Sparta je s Haškem ve sporu od konce ledna, kdy čtyřiadvacetiletý záložník odmítl odcestovat na soustředění do Španělska. O bývalého hráče Bohemians 1905 se v té době ucházelo Maccabi Haifa, na jehož nabídku Sparta posléze kývla. Hašek však poté odmítl podepsat smlouvu, na které se s izraelským klubem domluvil.

Od té doby trénoval s rezervním týmem a nedávno podle klubového webu dal Spartě ultimátum, aby byl vrácen do áčka. "Vedení klubu na tuto výzvu reagovalo odpovědí, která obsahovala požadavek, aby hráč nadále plnil v B-týmu uložené úkoly," uvedla Sparta na svém webu.

"Následně proběhla další písemná komunikace a 12. března se hráč nedostavil na trénink B-mužstva. Klub přitom bez ohledu na kroky, které hráč v posledních týdnech učinil, plnil a byl připraven nadále plnit všechny závazky, které mu ukládala smlouva," přidala Sparta.

Letenský celek nyní bude celou záležitost řešit s příslušnými orgány. "Martin Hašek se rozhodnutím o jednostranném ukončení smluvního vztahu vystavil možnému udělení vysokých sankcí, které mu budou moci být v budoucnu jako náhrada vzniklé újmy uloženy," uvedla Sparta.

Haška získala předloni v prosinci z Bohemians 1905 a letenský odchovanec se postupně vypracoval v jednu z opor. Za Spartu v lize odehrál 30 zápasů a připsal si šest branek a čtyři přihrávky.

reklama