reklama

I Francie má kauzu Drulák? Evra nadává legendám reprezentace

Patrice Evra v akci. Patrice Evra v akci. autor: Reuters
Patrice Evra se pustil do slovní války s Bixente Lizarazuem a Luisem Fernándézem.

Paříž - Francouzského obránce Patrice Evru čeká pohovor s předsedou svazu Noëlem Le Graëtem a trenérem národního týmu Didierem Deschampsem. Fotbalista Manchesteru United bude muset vysvětlit, proč označil bývalé reprezentanty Bixenteho Lizarazua a Luise Fernándeze za ubožáky.

Vedení francouzského fotbalu si Evru předvolalo poté, co někdejší reprezentanty urazil v rozhovoru pro televizní stanici TF1. "Moje pověst je v pohodě. Tihle ubožáci jí neublíží," prohlásil dvaatřicetiletý obránce, který nemá s vedením svazu problémy poprvé - v roce 2010 po fiasku na mistrovství světa byl na pět zápasů vyřazen z reprezentace, protože během šampionátu zorganizoval hráčskou stávku.

"Nejsem arogantní, jen říkám pravdu. Nemůžu je respektovat, protože nikdy nic nedokázali. Navíc lidé na ulici se mnou nemají problém, jde jen o pár komentátorů," přidal Evra. "Slyšel jsem, že mě kritizoval i Fernández... Přitom když jsem ho v roce 2008 provázel po Old Trafford, byl jak Alenka v říši divů," dodal.

"Ani nevím, jestli jako trenér Paris St. Germain dokázal něco jiného, než tancovat u postranní čáry macarenu a cucat lízátka," řekl Evra na adresu Fernándeze, který pařížský klub v roce 1996 dovedl k triumfu v Poháru vítězů pohárů a předtím s reprezentací jako hráč vyhrál v roce 1984 mistrovství Evropy.

Evra nešetřil ani světového šampiona z roku 1998 a vítěze Eura 2000 Lizarazua. "Netuším, co proti mně má. Dvakrát jsem byl vyhlášen nejlepším levým bekem na světa a čtyřikrát nejlepším levým bekem v anglické lize. Nevím, jestli on někdy dostal cenu pro nejlepšího obránce světa," prohlásil Evra.

"Je to také jediný hráč, který mi nepodal ruku po mém prvním startu za národní tým. Od mistrovství světa před třemi lety na mě fanoušci nepískali a teď za to můžou jen tihle lidé. Jen o mě lžou a dělají problémy," přidal Evra.

reklama