reklama

Ostrostřelec van Persie odchodu z United vůbec nelituje

Podívejte se na přehled dosavadních největších přestupů fotbalového léta. Podívejte se na přehled dosavadních největších přestupů fotbalového léta. Foto: Reuters
Robin van Persie říká po přestupu z Manchesteru United do tureckého Fenerbahce, že takový je prostě fotbalový život.

Istanbul - Robin van Persie trvá na tom, že z Manchesteru United neodešel do Fenerbahce Istanbul s pocitem trpkosti. "To patří k fotbalu, že to součást našeho života," řekl 31letý útočník.

Nizozemský fotbalista včera oficiálně završil svůj přestup mezi dvěma velkokluby, které ale výši "odstupného" tají. Van Persie opustil Old Trafford po třech letech, během nichž  ve 105  soutěžních  zápasech nastřílel 58 gólů.

"Před tím, než jsem odešel do Istanbulu, jsem se spoluhráči zažil krásný den. Je pro mě důležité vidět, že všichni ocenili moje působení v klubu," přiznal kanonýr, jenž si prý na nutnost odejít z United "už zvykl".

Nizozemec včera poprvé oblékl dres svého nového klubu, na istanbulském stadionu Sukru Saracoglu ho přivítalo deset tisíc nadšených fanoušků Fenerbahce.

"Jendu věc vám slibuju: vložím všechnu svoji sílu k tomu, abych Fenerbahce pomohl vyhrát co nejvíc trofejí a co nejvíc vás potěšit," řekl van Persie nadšeným příznivcům tureckého klubu.

reklama