Van Persie rozhodl v nastavení derby na hřišti Citizens

FOTO Přestřelka v Manchesteru: Rooney, výtržník i Cruise
Manchesterského derby se zúčastnili také herci Robert Duvall a Tom Cruise (vpravo), kteří do Británie dorazili na slavnostní premiéru filmu Jack Reacher.
Trenér Manchesteru City Roberto Mancini byl před zápasem ještě plný optimismu a nechal se fotit s fanoušky klubu.
Wayne Rooney z Manchesteru United slaví svůj první gól v derby s City. Shodou okolností spolu s Robinem van Persiem, který pak zápas rozhodl.
Zatímco Yaya Touré se radoval z prvního gólu City v manchesterském derby s United, jeho soupeř v rudém dresu byl opravdu zděšen.
9. 12. 2012 19:00

Manchester - Robin van Persie rozhodl v první minutě nastavení šlágr 16. kola Premier League, v němž Manchester United vyhrál v derby na hřišti Citizens 3:2.

United tak zvýšili svůj náskok před městským rivalem na šest bodů.

Dvěma brankami přispěl k výhře United Wayne Rooney, který v první půli svými trefami zařídil hostům na Etihad Stadium náskok.

Po obrátce sice domácí srovnali po trefách Yayi Tourého a Pedra Zabalety, poslední slovo však měli Fergusonovi svěřenci.

Everton otočil zápas s Tottenhamem

Mistrovský kousek se povedl fotbalistům Evertonu. Po gólu Clinta Dempseyho totiž doma od 76. minuty prohrávali s Tottenhamem, v 90. minutě však vyrovnal Steven Pienaar a ce druhé minutě nastaveného času otočil skóre Nikica Jelavič.

Everton se díky tomu posunul v tabulce o skóre na čtvrté místo před svého soupeře a West Bromwich.

V zápase dvou obratů vyhráli fotbalisté Liverpoolu na hřišti West Hamu United 3:2 a posunuli se o skóre na desáté místo před svého soupeře.

Přestože se Liverpool už v 11. minutě zásluhou Johnsona dostal do vedení, domácí tým díky gólu Nobleho z penalty a vlastního gólu Gerrarda ještě do poločasu skóre otočil.

V 76. minutě však vyrovnal střídající Cole a výhře Liverpoolu rozhodla o tři minuty později vlastní branka Collinse.

Ďáblům vyšla odveta za loňský rok

Citizens v loňské sezoně Rudé ďábly dvakrát porazili (6:1 a 1:0) a radovali se z titulu. Tentokrát ale neuspěli.

Do zápasu vstoupili lépe, dostali však nevídanou lekci z produktivity.

Hosté za první půli dvakrát vystřelili na branku a Joe Hart dvakrát lovil míč ze sítě. Dvěma přízemními ranami se prosadil Rooney.

Ve druhé půli vyvinuli Manciniho muži velké úsilí, které jim přineslo ovoce. Yaya Touré dorážkou snížil a v 86. minutě vyrovnal přesnou střelou obránce Pablo Zabaleta.

Van Persie rozhodl trefou z přímáku

V divokém závěru chtěly oba týmy tři body, dočkali se ale hosté.

V nastaveném čase se k trestnému kopu z téměř pětadvaceti metrů postavil Robin van Persie a levačkou poslal míč nádherně přesně ke vzdálenější tyči.

Obhájci titulu tak po vyřazení z Ligy mistrů inkasovali další tvrdý direkt a dosud silná pozice trenéra Roberta Manciniho se začíná oslabovat.

Manchester City - Manchester United 2:3 (60. Y. Touré, 86. Zabaleta - 16. a 39. Rooney, 90.+1 Van Persie), Everton - Tottenham 2:1 (90. Pienaar, 90.+2 Jelavič - 76. Dempsey), West Ham United - Liverpool 2:3 (36. Noble z pen., 43. vlastní Gerrard - 11. Johnson, 76. J. Cole, 79. vlastní Collins).

1. Manchester United 16 13 0 3 40:23 39
2. Manchester City 16 9 6 1 30:14 33
3. Chelsea 16 8 5 3 28:17 29
4. Everton 16 6 8 2 27:20 26
5. Tottenham 16 8 2 6 29:25 26
6. West Bromwich 16 8 2 6 24:21 26
7. Arsenal 16 6 6 4 26:16 24
8. Swansea 16 6 5 5 26:21 23