Van Persie bleskově udeřil, Chelsea znovu nedala gól

28. 11. 2012 22:45
Arsenal pouze remizoval na hřišti Evertonu a v tabulce jej předstihl odvěký rival Tottenham.
Robin van Persie slaví branku, kterou vstřelil už v první minutě West Hamu.
Robin van Persie slaví branku, kterou vstřelil už v první minutě West Hamu. | Foto: Reuters

Manchester - V čele anglické Premier League zůstává Manchester United o bod před městským rivalem Manchesterem City. Fergusonovi i Manciniho svěřenci ve 14. kole soutěže zvítězili.

Red Devils doma zdolali nejtěsnějším rozdílem West Ham United. Jedinou branku utkání dal již v první minutě nizozemský kanonýr Robin van Persie. A byl to nejrychlejší gól sezony, protože míč skončil v síti už po jednatřiceti vteřinách od úvodního hvizdu.

Van Persie se na hranici vápna báječně uvolnil, jeho gólové střele však pomohla teč obránce Collinse.

Citizens zase vezou tři body za výhru 2:0 na hřišti Wiganu. Rozhodující trefu zaznamenal až v 69. minutě utkání Mario Balotelli. Chvíli po něm výsledek pečetil James Milner.

Arsenal nevyhrál a v tabulce už je za Tottenhamem

V atraktivním duelu pátého se šestým týmem tabulky se rozešel Everton smírně 1:1 s Arsenalem. Gunners šli do vedení po 50 vteřinách, kdy se krásně trefil Theo Walcott. Jenže ještě v první půli srovnal Marouane Fellaini. Tomáš Rosický byl poprvé po vleklém zranění na lavičce svého týmu, kouč Wenger ho ale na hřiště neposlal.

Fanoušci Arsenalu dnes jistě nebudou usínat lehce. Kanonýry totiž v tabulce předstihl nenáviděný rival, Tottenham Hotspur. Kohouti doma díky vynikajícímu úvodu přehráli 2:1 Liverpool. V první čtvrthodině skórovali Aaron Lennon a Gareth Bale. Druhý jmenovaný v závěru vlastním gólem pouze zkorigoval výsledek.

Liverpool je v nevídané krizi. Ze čtrnácti zápasů vyhrál pouze třikrát a krčí se na dvanáctém místě ligové tabulky.

Chelsea pod Benítezem nedává góly

Další ztrátu si připsala Chelsea, která pod novým trenérem Rafaelem Benítezem podruhé za sebou doma remizovala 0:0. Po dělbě bodů s Manchesterem City nedokázali Blues skórovat ani proti Fulhamu. Spokojený může být alespoň Petr Čech, jenž podruhé v řadě udržel čisté konto.

Chelsea doma na Stamford Bridge nevyhrála už čtyři zápasy, což je nejhorší bilance týmu za posledních deset let.

V duelu dvou štik ligy porazila Swansea doma dosud třetí West Bromwich Albion 3:1.

Anglická fotbalová liga - 14. kolo:

Chelsea - Fulham 0:0, Everton - Arsenal 1:1 (28. Fellaini - 1. Walcott), Southampton - Norwich 1:1 (32. Lambert - 45. Snodgrass), Stoke - Newcastle 2:1 (81. Walters, 85. Jerome - 47. Cissé), Swansea - West Bromwich 3:1 (11. a 39. Routledge, 9. Michu - 45. Lukaku), Tottenham - Liverpool 2:1 (7. Lennon, 16. Bale - 72. vlastní Bale), Manchester United - West Ham United 1:0 (1. Van Persie), Wigan - Manchester City 0:2 (69. Balotelli, 72. Milner).

1. Manchester United 14 11 0 3 33:18 33
2. Manchester City 14 9 5 0 27:10 32
3. Chelsea 14 7 5 2 24:13 26
4. West Bromwich 14 8 2 4 24:18 26
5. Tottenham 14 7 2 5 25:23 23
6. Everton 14 5 7 2 24:18 22
7. Arsenal 14 5 6 3 24:14 21
8. Swansea 14 5 5 4 21:17 20