reklama

Vaněk o únavě Plzně: Náročný týden. Už mi dřevěněly nohy

Ondřej Vaněk při vstřelení druhého gólu Viktorie Ondřej Vaněk při vstřelení druhého gólu Viktorie autor: Tomáš Liška
Fotbalisté Plzně zvládli v týdnu tři zápasy a tři výhry v Synot lize.

Plzeň - Už neměli takovou převahu jako proti Slavii a k soupeřově brance se prokousávali obtížněji. Plzeňští fotbalisté přesto zvládli i třetí ligový zápas v jednom týdnu a vyhráli nad Libercem 2:0. Viktoriáni ale po nedělním utkání přiznali, že na nich už únava z náročného programu byla znát.

"Nohy už jsem měl trochu dřevěný, to je pravda. Na to se ale nemůžeme vymlouvat. Zápasy byly naskládané takhle rychle za sebou a s tím se nedá nic dělat," přiznal sportovně střelec druhého plzeňského gólu Ondřej Vaněk.

Ten pak novinářům prozradil, že původně se při rohovém kopu, ze kterého v 76. minutě skóroval, vydal do na přední tyč za jiným účelem. "Měl jsem tam jít a před prvním hráčem prodloužit za sebe, pak jsem ale tušil, že by to mohlo jít rovnou do brány, tak jsem to štrejchnul a vyšlo to."

"Na Spartu jsme chtěli zareagovat"

Díky jeho trefě se tak Plzeň mohla uklidnit a dohrát zápas s míčem na kopačkách. Zvlášť, když pak dostal červenou kartu hostující Soungole. "Do té doby to bylo pořád o jednom brejku, který mohli proměnit a byl by to průšvih. Liberci sice přeju, aby se zachránil, ale jsem rád, že jsme to zvládli za tři body," dodal.

Před reprezentační pauzou se tak Plzeň vyhřívá dál na prvním místě s pětibodovým náskokem na Spartu. "Po psychické stránce je těch pět bodů moc důležitých,v sobotu Sparta vyhrála, tak jsme chtěli zareagovat. Že jsme celý ten týden zakončili třetí výhrou, to je bomba," libuje si Vaněk.

Zatímco jemu už nohy dřevěněly, na druhé straně Matúš Kozáčik v brance Západočechů je spíše protahoval, aby mu nezmrzly. Práce totiž moc neměl, Liberec na něho vyslal jedinou kloudnou střelu.

Kozáčik: S klukama se před derby nehecujeme

"Je to těžké v tom, že tady není dlouho nic, žádná střela, a pak to člověk musí chytit, protože víc šancí už soupeř nemá," postěžoval si Kozáčik, který si připsal druhou nulu po sobě.

Slovenský gólman byl po zápase převlečen a jako jeden z prvních pospíchal ze stadionu. "Teď chci ještě za rodinou do Prahy, protože pak s nimi už nebudu, pojedu zítra, sraz máme až odpoledne, takže myslím, že to nebude zas tak náročné stihnout," přiznal otec čtyř dětí.

Na reprezentační blok se ale těší. "Zase to bude změna, jiné prostředí. Těším se moc, máme tam super partu," dodává.

Kromě domácího kvalifikačního utkání proti Lucemburku čeká Slovensko také na konci března přátelský zápas s českým výběrem, kde má rovnou pět spoluhráčů z Plzně. "Je to pro mě hodně prestižní tím, že ty kluky znám víc, než kdybych byl někde jinde. Ale nijak se nehecujeme, spíš si přejeme. Bylo by super, kdyby v evropské kvalifikaci uspěly obě země."

Česko-slovenské derby se odehraje v úterý 31. března od 20:30 hodin v Žilině.

reklama