reklama

Vaňkovi přivolala gól hlavou debata s Limberským

Ondřej Vaněk v zápase s Baníkem Ostrava Ondřej Vaněk v zápase s Baníkem Ostrava autor: Tomáš Liška
Plzeňský Ondřej Vaněk se se spoluhráčem Limberským bavil o tom, že nedává góly hlavou. Pak se proti Baníku takhle trefil.

Plzeň - Jako zaříkávač si může připadat plzeňský fotbalista Ondřej Vaněk. Jen pár hodin před zápasem se bavil se spoluhráčem Davidem Limberským o tom, že ještě nikdy nedal v nejvyšší soutěži gól hlavou, a vzápětí pomohl Viktorii k výhře 2:0 nad Baníkem Ostrava právě vydařenou hlavičkou.

"Je to můj první gól hlavou v lize. Zrovna před zápasem jsem se o tom bavil s Davidem Limberským, takže jsem to asi přivolal," řekl Vaněk na tiskové konferenci po osmém kole první ligy. "Hned jsme se na sebe s Davidem usmáli, že jsme to takhle přivolali," dodal čtyřiadvacetiletý záložník.

Chvíli předtím se mohl dočkat gólu krásnou ranou z dálky, kterou mu ale brankář Ostravy Jiří Pavlenka vyrazil. Vzápětí si však plzeňský hráč naběhl na centr Stanislava Tecla, hlavičku nasměroval do tyčky a od ní se míč odrazil do branky. "Byl to důležitý gól za stavu 1:0, kdy ještě nebylo nic rozhodnutého. Proto jsem rád, že mi to tam spadlo," komentoval Vaněk.

Ostrava hrála od 31. minuty o deseti bez vyloučeného Filipa Kaši, když hned vzápětí proměnil penaltu Daniel Kolář, ale Plzni se dlouho přesilovou hru nedařilo využít. "Jablonec hrál v sobotu téměř celý zápas proti deseti lidem a gól nedal. Je to prostě kolikrát proti deseti těžší, protože oni zalezou a těžko se proti bloku prosazuje. Naštěstí jsme ale ten druhý gól přidali, protože by pak oni mohli v závěru z nějakého brejku nebo standardky dát nějakou šmudlu a my bychom přišli o výhru," připomněl Vaněk.

Ten se od nástupu trenéra Miroslava Koubka usadil v plzeňské základní sestavě, když nastupuje ve středu hřiště vedle Patrika Hrošovského. "Vyhovíme si dobře. Na tréninku se sehráváme, zlepšuje se to. Dokud budeme vyhrávat, nemá trenér důvod něco změnit," řekl bývalý fotbalista Slavie, Jablonce či tureckého Kayserisporu.

Ze základní sestavy vytlačil reprezentanta Tomáše Hořavu, který do hry pravidelně naskakuje až ve druhé půli, kdy se Vaněk stěhuje na pravé křídlo místo Milana Petržely. "Já jsem rád, že vůbec hraji a je mi jedno kde. Když to nebude v obraně, tak budu nastupovat kdekoli. Teď hraju, dávám góly, jsme první v tabulce, takže si nemám na co stěžovat," dodal s úsměvem.

reklama