reklama

Vánoční mise Arséna Wengera: Walcott musí podepsat!

Theo Walcott střílí gól do sítě Readingu. Nechá nyní Wengerův tým na holičkách? Theo Walcott střílí gól do sítě Readingu. Nechá nyní Wengerův tým na holičkách? autor: Reuters
Počtvrté během krátké doby prožívají fanoušci londýnského Arsenalu strach ze ztráty klíčové opory.

Praha - Počtvrté během krátké doby prožívají fanoušci londýnského Arsenalu strach ze ztráty klíčové opory. Prodloužit smlouvu na Emirates Stadium postupně odmítli Cesc Fábregas, Samir Nasri a Robin van Persie. Teď se do nového kontraktu, který vyprší už za půl roku, nechce Theo Walcottovi.

Nespokojenost příznivců Gunners s přestupovou politikou klubu pochopitelně sílí a francouzský lodivod Arséne Wenger především kvůli ní (a také pro dlouhodobou neschopnost získávat vítězné trofeje) přišel o gloriolu nedotknutelného manažera, jehož pozice bývala srovnatelná s postavením Alexe Fergusona v United.

Proto Wenger ví: Walcotta musíme udržet! A chystá se na vánoční misi, jejímž cílem bude přemluvit třiadvacetiletého anglického křídelníka k prodloužení smlouvy. A propos křídelníka. Walcott se nechal slyšet, že by raději hrával na hrotu. A světe div se, v posledním utkání na hřišti Readingu ho Wenger do útoku skutečně poslal. Po utkání měl pro Walcotta jen slova chvály.

Velký zájem už prý projevil Alex Ferguson

„Hrál výborně a my uděláme všechno proto, abychom ho v týmu udrželi. Je pro nás velmi důležitý,“ uvedl Wenger, který vede Kanonýry už šestnáct let. Ta samá slova ale pronášel také v případě Fábregase, Nasriho a van Persieho. A ti nakonec klub, který čeká na trofej od roku 2005, stejně opustili.

Skeptický je v případě Walcotta bývalý legendární útočník Gunners Ian Wright. „Slyšel jsem, že o Thea mají vážný zájem United. V tom případě můžeme už teď očekávat jeho odchod. Bude to obrovská ztráta, je to stále mladý a talentovaný hráč. Má výborné přihrávky, umí obejít protihráče a skórovat,“ poznamenal Wright.

Sir Alex Ferguson chce údajně nákupem Walcotta zacelit díru, která vznikla na pravé straně kvůli zranění Portugalce Naniho. Takže na hrotu by si v dresu Red Devils umíněný Theo stejně nezahrál. Zájem o anglického reprezentanta projevily také Liverpool a Manchester City.

Campbell: Walcotta nesmíme nechat odejít!

O Walcottově odchodu nechce slyšet ani bývalý obránce Arsenalu Sol Campbell. „Nesmíme ho nechat odejít. Je to velký hráč a v následujících pěti letech bude hrát svůj nejlepší fotbal,“ vyjádřil se na webových stránkách BBC.

„Lidé ho buď milují, anebo nenávidí. Ale Theo je vynikající fotbalista a každým rokem roste. Nemůžeme ho ztratit jen proto, že jeho smlouva končí nebo proto, že chce o něco více peněz. Už jsme takhle ztratili příliš mnoho hráčů,“ má jasno Campbell.

Zvládne Wenger svou vánoční misi? Povede se mu tentokrát udržet klíčového hráče? Čtvrtý díl nekonečného příběhu může začít.

reklama