reklama

Vardy zůstal loajální Leicesteru, klubu, který ho vytáhl z bahna. Nyní se o něm chystá film

Jamie Vardy. Jamie Vardy. autor: Reuters
Anglický útočník Jamie Vardy podepsal novou čtyřletou smlouvu s Leicesterem City. Přičemž odmítl lukrativní nabídku z Arsenalu, který za druhého nejlepšího střelce uplynulého ročníku Premier League nabízel Liškám 22 milionů liber (775 milionů korun). Vardy tak zůstal loajální klubu, který ho před čtyřmi lety vytáhl z týmu Fleetwood Town, jenž v té době hrál pátou nejvyšší anglickou soutěž.

Praha - Jeden z hlavních strůjců titulu Leicesteru City Jamie Vardy podepsal s Liškami novou vylepšenou čtyřletou smlouvu, přičemž odmítl i vábení Arsenalu, který za něj nabízel 22 milionů liber (775 milionů korun). Vardy tak zůstal loajální klubu, který ho před čtyřmi lety vytáhl z páté anglické ligy.

Vardy si zásluhou skvělé sezony vysloužil pozvánku do reprezentace, ve které debutoval v osmadvaceti letech. Trenér anglické reprezentace Roy Hodgson neváhal Vardyho vzít i na evropský šampionát, kde útočník Leicesteru zatím jednou skóroval. Celkově Vardy v reprezentaci nastoupil k deseti duelům a připsal si čtyři branky.

Vardyho příběh zaujal i filmaře

Pohádkový příběh devětadvacetiletého rodáka z Sheffieldu dokonce natolik zaujal, že se fanoušci nejen fotbalu mohou příští rok těšit na film o Vardym. Vždyť ještě ve třiadvaceti letech hrál Vardy až osmou nejvyšší soutěž v Anglii a na živobytí si vydělával v továrně na speciální ortézy z karbonových vláken, kde pracoval jako dělník.

V telecích letech Vardy na fotbal trochu zanevřel a v té době se dostal i do problémů se zákonem. Kvůli hospodské rvačce musel dokonce nosit elektronický náramek, který kontroloval jeho soudem nařízené domácí vězení.

O tom, že se zmíněný film chystá, svědčí slova Vinnieho Jonese, bývalého fotbalisty a momentálně herce, který říká, že mu tvůrci filmu nabídli roli bývalého manažera Leicesteru Nigela Pearsona, který stál za příchodem Vardyho do Leicesteru.

reklama