Ve finále MS do 20 let nastoupí Francie proti Uruguayi

10. 7. 2013 23:30
Fotbalisté Uruguay postup do finále vybojovali stejně jako ve čtvrtfinále až v prodlouženém čase. | Foto: Reuters

Bursa/Trabzon - Ve finále mistrovství světa fotbalistů do 20 let se v sobotu v Istanbulu utkají týmy Francie a Uruguaye. Francouzi v semifinále porazili Ghanu 2:1, Uruguay vyřadila Irák po penaltovém rozstřelu.

Francie bude v této kategorii hrát o titul poprvé. Semifinálový zápas s Ghanou v Burse rozhodl autor obou branek Florian Thauvin, tu vítěznou vstřelil v 74. minutě.

Tým pak těsné vedení udržel i po vyloučení obránce Samuela Umtitiho a může se stát prvním evropským vítězem turnaje od roku 1999, kdy triumfovali Španělé.

V druhém semifinále sahal po nečekaném postupu Irák, který dlouho vedl, v 87. minutě však Uruguayce zachránil vyrovnávacím gólem střídající Bueno.

Dramatický penaltový rozstřel pak vyřešil v osmé sérii Saífův nezdar. Ani Uruguay ještě v této věkové kategorii titul nezískala, finále však už hrála v roce 1997.

Bursa: Francie - Ghana 2:1 (1:0)

Branky: 43. a 74. Thauvin - 47. Assifuah.

Trabzon: Uruguay - Irák 1:1 po prodl. (1:1, 0:1), pen. 7:6

Branky: 87. Bueno - 34. A. Alí.