reklama

Ve fotbalové Jihlavě končí Klusáček, dočasně ho nahradí Bokša

Luděk Klusáček. Luděk Klusáček. autor: ČTK
Jihlavu už nebude trénovat Luděk Klusáček. Vedení aktuálně předposledního klubu Synot ligy ho po sérii nepříznivých výsledků odvolalo. Vysočinu teď dočasně povede sportovní manažer Milan Bokša. Po explzeňském Miroslavu Koubkovi jde už o druhého odvolaného trenéra v letošním ligovém ročníku.

Jihlava - Představenstvo fotbalové Jihlavy na dnešním zasedání odvolalo kvůli špatným výsledkům v úvodu prvoligové sezony trenéra Luďka Klusáčka. Vedením mužstva byl pověřen sportovní manažer Milan Bokša. Jihlava je po šesti kolech v tabulce předposlední s jednou výhrou a jednou remízou a má stejně bodů jako čtrnáctí Bohemians 1905. Klusáček je po plzeňském Miroslavu Koubkovi druhým odvolaným koučem této ligové sezony.

"K tomuto nelehkému a nepříjemnému kroku jsme přistoupili na základě neuspokojivých výsledků a výkonů v letním přípravném období a zejména pak v úvodních šesti kolech tohoto ročníku první ligy. Panu Klusáčkovi děkujeme za práci, kterou pro náš klub odvedl," uvedl předseda klubového představenstva Jiří Pech pro internetové stránky Jihlavy.

Mužstvo povede Bokša a realizační tým ještě bude doplněn. "Novým složením realizačního týmu se intenzivně zabýváme a hodláme jej personálně doplnit. Momentálně preferujeme řešení, kdy bude složen z vlastních trenérských zdrojů. Předpokládáme, že do pátečního duelu proti Dukle dozná realizační tým definitivní podobu," prohlásil Bokša.

Osmačtyřicetiletý Klusáček vedl Vysočinu od loňského prosince, protože klub potřeboval trenéra s nejvyšší licencí. V minulé sezoně Jihlava skončila desátá, ale v letní přípravě se jí hrubě nevedlo a špatné výsledky se přenesly i do soutěžní sezony. Vysočina vyhrála z šesti kol pouze nad Jabloncem a má s třemi góly nejhorší ofenzivu soutěže. V pátek se pokusí zlomit sérii tří ligových porážek doma proti Dukle Praha.

Čtyřiašedesátiletý Bokša vedl Jihlavu už v druhé lize od června 2006. V nejvyšší soutěži naposledy trénoval v roce 2004 Mladou Boleslav. Předtím v rámci samostatné ligy vedl také Slovácko, České Budějovice, Ostravu, Olomouc, Drnovice a Cheb. V nejvyšší soutěži odkoučoval 140 utkání. Letos v letní přestávce se v Jihlavě posunul z pozice jednoho z Klusáčkových asistentů do role sportovního manažera.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama