reklama

Ve španělské reprezentaci skončil Xabi Alonso

Xabi Alonso získal v národním dresu titul mistra světa a dvě zlata z mistrovství Evropy Xabi Alonso získal v národním dresu titul mistra světa a dvě zlata z mistrovství Evropy autor: Reuters
Ve španělské fotbalové reprezentaci skončil další z členů zlaté generace Xabi Alonso. Dvaatřicetiletý záložník v ní odehrál 114 zápasů a vstřelil 16 gólů.

Madrid - Ve španělské fotbalové reprezentaci skončil další z členů zlaté generace Xabi Alonso. Dvaatřicetiletý záložník Realu Madrid dnes oznámil svůj odchod z národního týmu, za který odehrál 114 zápasů a vstřelil 16 gólů.

Napodobil barcelonského středopolaře Xaviho, jenž se rozloučil s reprezentační kariérou po neúspěchu na mistrovství světa v Brazílii začátkem srpna.

Alonso nastupoval za Španělsko jedenáct let a získal s ním titul mistra světa v roce 2010 a dvě zlaté medaile z evropských šampionátů v letech 2008 a 2012.

"Byla to nádherná etapa se španělskou reprezentací. Byl jsem součástí historické generace, která plnila sny milionů fanoušků," uvedl Alonso.

reklama