Vedoucí Neapol doma překvapivě utrpěla s AC Milán debakl 0:4

2. 4. 2023 23:48

Vedoucí Neapol překvapivě utrpěla ve 28. kole italské fotbalové ligy na domácí půdě debakl 0:4 s úřadujícím mistrem AC Milán. Tým z jihu Itálie má v čele tabulky i tak výrazný náskok 16 bodů před Laziem Řím.

Milánští vstoupili do zápasu mnohem lépe, což potvrdil úvodní gól v 17. minutě. Díaz se nejprve pohlednou technickou finesou zbavil obránce a pak přesnou průnikovou přihrávkou vybídl ke skórování Leaa. Portugalec jeho nabídkou nepohrdl a zkušeně brankáře Mereta přeloboval. Sám Díaz se za dalších osm minut postaral o druhou branku "Rossoneri", když si ve vápně našel míč a zavěsil pod břevno. Neapol inkasovala dvakrát v úvodních 25 minutách ligového zápasu poprvé od srpna 2019.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, ale i tak se v 59. minutě po výborné práci Tonaliho ve středu hřiště radovali Milánští potřetí. Svou druhou branku v utkání přidal Leao. O necelých 10 minut později nechal Saelemaekers vzpomenout na muže, po kterém je neapolský stadion pojmenován - Diega Maradonu - když se propletl obranou Neapole a přidal čtvrtý gól AC.