reklama

Velký návrat: Útočník Fenin se upsal pražské Slavii

Nejlepší období Martina Fenina v kariéře, na stříbrném mistrovství světa do dvaceti let. Nejlepší období Martina Fenina v kariéře, na stříbrném mistrovství světa do dvaceti let. autor: Reuters
Fotbalový útočník Martin Fenin přestupuje z druholigové německé Chotěbuzi do pražské Slavie.

Praha - Fotbalový útočník Martin Fenin přestupuje z druholigové německé Chotěbuzi do pražské Slavie.

Bývalý reprezentant se v úterý večer s vedením vršovického klubu dohodl na víceleté smlouvě, kterou podepíše ve středu. Do české ligy se Fenin vrací po pěti letech.

Fenin podepíše smlouvu až ve středu

"S hráčem jsme se dohodli na podmínkách smlouvy. Jednání ohledně tohoto transferu nebyla jednoduchá, obzvláště poslední dny byly v tomto ohledu hodně hektické," uvedl na klubovém webu generální ředitel Slavie Zbyněk Kusý.

"K podpisu smlouvy mezi hráčem a klubem dojde zítra, ve čtvrtek by se měl Martin s A-mužstvem zapojit do přípravy," dodal Kusý. Fenin se pokusí oživit kariéru, kterou zbrzdilo předloňské zranění hlavy a deprese.

"Podařilo se nám dotáhnout jednání s Cottbusem o ukončení smlouvy, a tím zároveň vznikla možnost na restartování kariéry Martina v jiném mužstvu. Ambiciózní klub jako Slavia splňuje všechny předpoklady, jednání ukázala, že spolupráce Martina a Slavie bude přínosem pro obě strany," řekl agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest International, která fotbalistu zastupuje.

Ex-teplický útočník se vrací domů po dlouhé době

Fenin se do české ligy vrací po pěti letech, v roce 2008 přestoupil z Teplic, kde fotbalově vyrostl, do bundesligového Frankfurtu. Po výborném startu se však ze sestavy Eintrachtu vytratil a v roce 2011 odešel do druholigové Chotěbuzi.

Výrazněji se neprosadil ani tam, navíc v říjnu stejného roku vypadl z okna a s krevní sraženinou na mozku skončil v nemocnici. Přiznal, že úraz byl vyvrcholením jeho dlouhodobých problémů s depresemi, které řešil léky na uklidnění.

Loni podstoupil psychologickou léčbu

Načas proto přerušil kariéru a podstoupil psychologickou léčbu. Na trávník se vrátil loni v březnu. Za Chotěbuz však v této sezoně nastoupil pouze do tří zápasů, a proto se rozhodl pro návrat do Čech, i když měl v německému celku smlouvu až do roku 2014.

Fenin je první ze dvou plánovaných útočných posil Slavie. Pražané zatím v zimní přestávce přivedli záložníka Marcela Gecova a obránce Milana Bortela. Ex-teplický hráč, mistr světa hráčů do 20 let z roku 2007, v české lize v dresu severočeského klubu nastoupil k 78 zápasům, ve kterých dal patnáct branek. Za národní tým odehrál šestnáct utkání a dal v nich tři góly.

Ševinský odchází z Plzně do Boleslavi

Fotbalový obránce František Ševinský po čtyřech letech končí ve Viktorii Plzeň a vrací se do Mladé Boleslavi, odkud v zimě 2009 na západ Čech přestoupil. Podepsal smlouvu do léta 2015 a ve středu se zapojí do přípravy.

"Pro Mladou Boleslav udělal hodně při prvním působení v jejím týmu a po jeho přestupu do Plzně jsme zůstali v přátelském kontaktu," uvedl prezident Mladé Boleslavi Josef Dufek.

"Velmi si vážím, že jde do Mladé Boleslavi opět hrát, a to v době, kdy s Plzní pravidelně startuje v evropských pohárech. V jeho osobě do boleslavského mužstva přichází kvalitní hráč a charakterní člověk," dodal.

Přestup byl naspadnutí již déle

Třiatřicetiletý Ševinský měl do Boleslavi zamířit už na začátku přípravy, dohodu však Plzeň musela oddálit kvůli zdravotním problémům obou elitních stoperů Václava Procházky a Mariána Čišovského. Oba se však již uzdravují, proto dostal Ševinský od vedení Plzně svolení odejít.

Právě za Čišovského a Procházku zaskakoval Ševinský už v průběhu podzimu, kdy nastoupil do 14 ze 16 zápasů. Celkem si během kariéry za Drnovice, Mladou Boleslav a Plzeň připsal 178 ligových startů a 10 gólů.

S Plzní vyhrál pohár, ligový titul a zahrál si i Ligu mistrů včetně zápasu proti Barceloně. V Mladé Boleslavi by měl pomoci zacelit díru po dlouhodobě zraněném kapitánovi Adrianu Rolkovi a o místo v sestavě by se měl poprat s Petrem Johanou a Radkem Dosoudilem.

reklama