Velký obrat! Brno porazilo Baník a poskočilo na desáté místo

29. 4. 2013 19:48
Fotbalisté Brna porazili Baník po velkém obratu v posledních deseti minutách zápasu.
Souboj Brno - Baník, ilustrační foto.
Souboj Brno - Baník, ilustrační foto. | Foto: Dalibor Sosna

Brno - Fotbalisté Brna porazili 2:1 v 25. kole Gambrinus ligy domácí nejvyšší soutěže Baník po velkém obratu v posledních deseti minutách zápasu. Za vítěze se trefili Zavadil a Škoda, za hosty otevřel skóre Stožičký.

Zbrojovka poskočila v tabulce na desáté místo, Baník klesl třináctou.

První čtvrthodina záchranářského zápasu patřila domácím, kteří se tlačili do vápna, ale nedařilo se jim vypracovat nějakou větš šanci. Poté se hra vyrovnala a osmělil se i Baník.

Baroš se dostal dvakrát za sebou ke střele, ale v obou případech byl štastnějším brankář Doležal. V 37. minutě se ale Baroš osvědčil v roli nahravače, když využil podklouznutí Hyčky, dostal míč k volnému Stožickému, který i s tečí Pernici uklidil míč k tyči.

Brno v druhé půli zabralo

Po přestávce přišel do hry Švancara a Traore a hru domácích výrazně oživili. Právě Švancara se po hrubici Stronatiho dostal k zakončení ve vápně, ale trestuhodně překopl branku.

Baník se dostal pod obrovský tlak. Další šance měli Lutonský či Buchta, ale ani jeden z nich nedokázal zakončit přesně. Zbrojovka si musela počkat do 82. minuty, kdy Zavadil parádní ranou z trestného kopu vyrovnal, a o chvíli později Škoda po dobrém centru Švancary dokonal hlavou obrat.

Domácí tak mají už 28 bodů a pomalu mohou pomýšlet na další sezonu v Gambrinus lize. Naopak Baník ještě nemá nic jisté, v tabulce je až třináctý a na poslední Budějovice má náskok jen pěti bodů.

Fotbalová Gambrinus liga - 25. kolo:

Zbrojovka Brno - Baník Ostrava 2:1 (0:1)

Branka: 82. Zavadil, 88. Škoda - 37. Stožický. Rozhodčí: Proske - Jiřík, Kotík. ŽK: Švancara, Traoré - Hable, Droppa, Frydrych. Diváci: 5293.

Brno: Doležal - Buchta, Sus, Pernica, Hyčka - Přerovský (46. Traoré), Frejlach, Zavadil, Lutonský (75. Škoda) - Kroupa, Markovič (46. Švancara). Trenér: Grmela.

Ostrava: Bárta - Velner, Frydrych, Vomáčka, Stronati (89. Lukeš) - Stožický (64. Staško), Hable, Droppa, Kukec - Soukup (74. Milosavljev), Baroš. Trenér: Pulpit.

1. Plzeň 25 17 5 3 46:16 56
2. Sparta 25 16 6 3 43:18 54
3. Jablonec 25 11 8 6 43:33 41
4. Olomouc 25 11 8 6 34:24 41
5. Liberec 25 12 5 8 35:31 41
6. Dukla 25 9 11 5 40:28 38